Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE VOLEYBOL ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR


İsmail ERAVCI

Türkiye Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası bölge finallerine Söke ev sahipliği yapacak. 27-30 Nisan tarihleri arasında Söke Gençlik Hizmetleri Spor salonunda 4 gün devam edecek Türkiye Genç Kızlar Voleybol şampiyonası bölge finallerinde birinci olan takım Türkiye şampiyonasına katılacak. Sökeliler 4 gün boyunca diğer illerin şampiyonlarını Söke’de izleme imkanı bulacaklar.

Türkiye Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası bölge finallerine Söke’nin ev sahipliği yapması son yıllarda Söke’de yapılan en önemli organizasyonlardan biri olarak görülüyor. 27 -30 Nisan tarihleri arasında Söke Gençlik Hizmetleri spor salonunda yapılacak bölge finallerine Aydın şampiyonu olarak Söke Remzi Zeytinoğlu Genç Kızlar Voleybol takımı katılırken,  diğer takımlar Muğla, Denizli ve Manisa İl şampiyonlarının yanısıra İzmir’de il 5’incisi olan takım katılacak. Bu takımların önümüzdeki günlerde hangileri olduğu belli olacak.

Söke’de özellikle kız voleybolunun son yıllarda büyük bir ivme kazandığını belirten Remzi Zeytinoğlu Kız Voleybol takımı başantrenörü Mutlu Yıldırım “Bu sene Söke’ye 4 şampiyonluk getirdik. Doğa Koleji ile Liseler arası kız voleybol turnuvası’nda şampiyon olduk. Özellikle Kavaklı Koleji gibi voleybola büyük yatırım yapan bir okulu yendik. Bölge şampiyonasında  başarılı maçlar çıkarmamıza rağmen gruptan birinci olarak çıkamadık. Bunun yanında yıldız kızlarda ve genç kızlarda Aydın şampiyonu olduk.

27 -30 Nisan tarihleri arasında Söke Gençlik Hizmetleri spor salonunda oynanacak bölge finallerinden çıkıp Türkiye Şampiyonasına katılmak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Çünkü Türkiye şampiyonası finallerinde kazanacağımız tecrübe 2018-2019 voleybol liglerinde çok işimize yarayacak. Çünkü bilindiği gibi RZ Voleybol takımı olarak önümüzdeki yıl ikinci ligde mücadele ereceğiz. 27-30 Nisan tarihleri arasında Söke’de oynanacak bölge finallerinde seyirci avantajımızı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Bölge finallerinde seyircimize büyük görev düşecek.’dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.