Son Dakika

• No Posts Found

SÖKELİ MASA TENİSİ SPORCULARI AYDIN’DA KUPALARI TOPLADI


İsmail Eravcı

DSİ’den emekli Servet Aydın’ın çalıştırdığı masa tenisi sporcuları Aydın’da birinciliklere ambargo koydular. Özellikle erkeklerde Aydın’daki masa tenisi turnuvalarında birincilikleri hiç kimseye bırakmıyorlar. Hafta sonu oynanan maçlarda Söke’ye 5 kupa ile döndüler.

Söke Belediyespor adıyla Aydın’daki masa tenisi turnuvasına katılan Servet Aydın’ın çalıştırdığı Aras Sakallı ve Ali Mersinden oluşan minik takım birincilik kupasını alırken, bu kategorida ikinci Yıldızspor, Üçüncü Söke Gençlik Hizmetleri oldu.

Gençlerde de Söke Belediyespor adıyla yarışmaya katılan masa tenisçileri A takımında Turgut Alp, Tufan Yelselcan ve Ayberk Gökçe yer alırken, B takımında Dogukan Kiremitçi, Selahattin Berkay Deniz, Mert Berberoğlu ve Aras Sakallı yeraldı. Bu grupta Söke Belediyespor A takımı birinci olurken, B takımıda ikinci oldu. Üçüncü ise Yıldızspor oldu.

Masa tenisi antrenörü Servet Aydın yaptığı açıklamada “Aydın’da yapılan masa tenisi yerel liginde Söke olarak başarılı sonuçlar alıyoruz. Özellikle erkeklerde oldukça başarılıyız. Şu ana kadar yapılan maçlarda miniklerde 1, yıldız erkeklerde 1, Gençlerde 2 ve veteranlarda 1 olmak üzere 5 kupayı Söke’ye getirdik. Başarılarımız bundan sonrada devam edecek. Söke’de masa tenisinin alt yapısının oluşturulmasında Söke Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı masa tenisi kursları önemli rol oynuyor. Halk Eğitim Kurslarında ben ve Semra Sakallı’nın nezaretinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Masa tenisi denince Aydın’ da akla önce Söke geliyor. Masa tenisi bireysel ve takım halinde oynanan bir oyundur. Çalışmalarımız meyvelerini veriyor. Aydın’da yerel liglere katılan 10 takım içinde birinci çıkmak önemli. Sadece bir kategoride değil, tüm kategorilerde bunu yapıyoruz. Eksiğimiz sadece kızlar. Kızlarda da önümüzdeki yıllarda başarılı maçlar çıkaracağımıza inanıyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.