Son Dakika

• No Posts Found

420 ÖĞRENCİ HEM YARIŞTI, HEM EĞLENDİ


İsmail ERAVCI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında iki yıldır Söke’de geleneksel çocuk oyunları şenliği düzenleniyor. Şenliklerden ikincisi dün Söke Şehir Stadında yapıldı. Saat 10.00’da başlayan Çocuk şenliği saat 12.00 sıralarında sona erdi İlçedeki ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri Dairesel Koşu yarışması, 2’inci sınıf öğrencileri bowling oyunu, 3’üncü sınıf öğrencileri el değdirerek bayrak koşusu, 4.’üncü sınıf öğrencileri halat çekme oyunu oynadılar.

Söke İlçe Kaymakamlığı önderliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çocuk oyunları şenliğinde; çocuklar hem yarıştılar, hem de gönüllerince eğlendi.

4 kategoride yapılan yarışmalarda Dairesel koşu yarışması, bowling, bayrak yarışı, halat çekme olarak  gerçekleşen yarışmalara ilçedeki 15 ilkokuldan 420 öğrenci katıldı. Her okuldan 28 öğrencinin katılımı bilgisi verildi. Yarışmanın final bölümünü Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı ve Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Turan Günen de  izledi.

Öğrenciler 2 saat boyunca hem yarışım hem de eğlenirken, ailelerde çocuklarını izlemek için tribünde yerlerini aldılar.  Koordinatör öğretmenlerden Ramazan Çal çocuk oyunları ile ilgili bilgi vererek “Çocuk oyunları şenliğini her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdik. İlçe Kaymakamımız Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapıldı. Çocuk şenliğini planlarken burada ilkokul öğrencilerinin fiziksel etkinliklerinin gelişmesini planladık. Burada takım ruhunu ve birlikte kazanmayı öğreniyorlar. Destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen’de Söke Şehir stadyumunun 2 yıldır çocuk sesleriyle farklı bir etkinliği oldu. Burada kaybeden yok, tüm çocuklarımız kazandı. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinliği sürdürmeye çalışacağız.”dedi.

Final karşılaşmalarının sonunda katılım belgeleri öğrencilere Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından verildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.