Son Dakika

• No Posts Found

MAHALLELERDE ÇÖP DAĞLARI OLUŞMUŞ DURUMDA


İsmail ERAVCI

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Şule Tuntaş, sadece Sazlı Mahallesinde değil, Söke’nin pek çok mahallesinde Söke Belediyesi’nin çöpleri toplamaması nedeniyle pek çok mahallede çöp dağlarının oluştuğunu söyledi. Geçtiğimiz Pazar günü ilçeye bağlı Güzeltepe ve Kaygıllı Mahallelerine yaptıkları ziyaretlerde çöp dağlarıyla karşılaştıklarını söyleyen Şule Tuntaş, çöplerden gelen kokuların köy mahallelerini yaşanmaz hale getirdiğini söyledi.

Şule Tuntaş Gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Söke Belediyesinin rutin görevlerinin başında çöpleri toplamak geliyor. Çünkü belediyelerin ana görevlerinden biri çöpleri düzenli toplamaktır. Ancak Söke Belediyesi’nin bu görevi yapamadığı görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda Sazlı Mahallesi’nden gelen çöpler toplanmıyor şikayetleri şimdi diğer mahallelerde ekleniyor.

Çöpler toplanmıyor şikayetleri Pazar günü ziyaret ettiğimiz Kaygıllı ve Güzeltepe Mahallelerinden geldi. Geçmiş yıllarda köy muhtarlıkları kanalıyla yapılan çöp toplama işi köylerin mahalleye dönüşmesiyle belediyelere devredilmiş durumda. Ancak Söke Belediyesi çöpleri toplamayıp, bu mahalleleri mağdur ediyor.

Pazar günü ziyaret ettiğimiz mahallelerden bir Kaygıllı oldu. Kaygıllı yaklaşık 350 nüfusuyla Söke’nin en büyük kırsal Mahallelerinden biri. Burada çöpler uzun süredir toplanmıyor. Kaygıllı’da , çöpler köye pis koku yayıyor. Mahalle sakinleri ile yaptığımız görüşmelerde Söke Belediyesinin köye gelmediğini, çöplerin çevreye koku yaydığını belirterek,  buraları unuttular şeklinde şikayetler aldık. Vatandaşlar Belediyenin asli görevleri olan çöp toplama hizmetini yapamayacaklarsa ortaya çıkıp vatandaşı mağdur etmemesini istediler.

Sadece Kaygıllı Köyünde değil, Güzeltepe köyünde de devasa çöp manzaraları oluşmuş durumda.  Güzeltepe mahalle sakinleri Söke Belediyesi’nin çöp almaya gelmediğini, hizmet yapamadığı içinde Söke Belediye başkanının Güzeltepe’ye gelemediğini ve gelemeyeceğini dile getirdiler. Mahalle sakinleri oy verdikleri için adeta cezalandırıldıklarını söylediler.

Söke Belediyesi son 4 yılda o kadar kötü yönetilmiştir ki artık çöpü bile toplayamayan belediye konumuna gelmiştir. Bu iki mahallede eğer çöpler alınmazsa salgın hastalık riski vardır. Önümüzdeki sıcaklıklarla birlikte salgın riski artacaktır. Söke Belediyesini asli görevleri arasında bulunan çöpleri zamanında toplamaya davet ediyoruz “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.