Son Dakika

• No Posts Found

FATİH GÜRER: SÖKE BELEDİYESİ İKİNCİ BİR USULSÜZLÜK


İsmail ERAVCI

Ak Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer dün gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada, henüz müfettiş incelemesinde olan ve kamu zararı olup olmadığı konusunda net bir şey yokken, 14 dairenin 22 Mayıs tarihinde satılmasıyla ilgili ihale açılmasının ikinci bir usulsüzlük olduğunu söyledi. Fatih Gürer, konuyu Mayıs ayı belediye meclis toplantısına taşıyacaklarını söyledi.

Gürer konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Özellikle son iki belediye Meclis toplantısında belediye meclis üyelerimizle birlikte almış olduğumuz grup kararı biz Adalet ve Kalkınma Partisi olarak Yenicami Mahallesinin 422 ada 2 parselde belediye’ye ait olan, ihaleye çıkarılan ve kat karşılığı sözleşme ile bir firmaya ihale edilen belediyeye ait yerin ihale kısmında kamu zararı oluşma ihtimaline binaen araştırılmasına yönelik bize gelen hemşehrilerimizin talepleri ve şikayetleri doğrultusunda bu yönde inceleme talebiyle Belediye Meclis toplantısında bir başvuru yapmıştık. Ayrıca sözlü olarak görüşlerimizi de ifade etmiştik.

Bu konuda Müfettişler tarafından bir incelemenin yapıldığı Söke Belediye yönetimince söylenmişti. Bu şekilde belediye başkanının beyanı oldu. Konu geçtiğimiz ay yapılan Belediye Meclis toplantısında da gündeme geldi. Bu konu açıklığa kavuşturulmamış durumda. Hal böyle iken Söke Belediyesi tarafından 22 Mayıs 2018 Salı günü belediyeye ait 14 dairenin satışıyla ilgili ihale açıldığı yönünde ilanda bulunuldu. Söz konusu ilan inceleme henüz sonuçlandı mı sonuçlanmadı mı konusunda bir rapor ortada yokken, ihaleye çıkılması ikinci bir usulsüzlüktür. Bu şekilde yangından mal kaçırır gibi yapılan işlemlerin varlığı Sökeli hemşehrilerimizi tedirgin etmekte, bizi de tedirgin etmektedir. İşin gerçeği bu. Bu konuyu tekrar belediye meclisine taşıyacağız.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.