Son Dakika

• No Posts Found

TUNTAŞ: İYİ PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM

 

İsmail ERAVCI

İYİ Parti Söke İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek İYİ Parti’den Aydın Milletvekili aday adayı olan Şule Tuntaş cumartesi günü düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. İYİ Partinin bu güne kadar pek çok zorlukları yenerek bugünlere geldiğini söyleyen Şule Tuntaş Milletvekilliği adaylığının ani alınan bir karar olduğunu belirterek, Söke’nin ve Aydın’ın sorunlarına hakim olduklarını söyledi.

Şule Tuntaş’ın Cumartesi günü parti merkezinde düzenlediği basın toplantısına eşi Mustafa Cem Tuntaş’ın da katıldığı görülürken, Mevcut iktidarın 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlere İYİ Partinin girmemesi için ellerinden geleni artlarına koymadıklarını belirterek “Hatta o kadar ileri gidildi ki iktidarın bir grup başkan vekili “bir sonra ki seçime girsinler” diyecek kadar YSK kararından emindi. 16 Nisan’dan itibaren İYİ Parti’ye oynanan oyunları Aziz milletimiz çok net bir şekilde biliyor ve takip ediyor. Bu yüce millet diyor ki sizin hesabınız varsa Allah’ında hesabı var. Sizin hesabınız varsa milletimizin de hesabı vardır.

Milletimiz; size bu oyunlarınızın hesabını sandıkta gümbür gümbür verdikleri oylarla soracaktır.

Hesaplarınız tutmadı bundan sonra da tutmayacak” dedi

Şiir okuduğu için siyasi yasaklı durumuna düşürülen mevcut Cumhurbaşkanı yine o günkü CHP tarafından çıkarılan kanunla milletvekili yapıldığını belirten Şule Tuntaş “Sonra da Başbakan oldu ve dile kolay eyyyylerle geçen 16 yıl. O gün CHP’yi alkışlayıp demokrasi için yapıldı, olması gereken buydu diyenler bugün CHP’nin yine demokrasi için verdiği mücadele için geçmişi unutup ne kadar ağır hakaret içeren kelime varsa kullanmaktan çekinmemektedirler.Bu ne yaman çelişkidir. Demokrasi, Cumhuriyet hepimize lazım bugün bana yarın sana asla olamaz. Her zaman, her daim, herkes için,

Demokrasi, Cumhuriyet, Adalet . Kendilerine yakın yazılı ve görsel basın yayın organlarında İYİ Parti’ye gönül vermiş, iyi insanlara, cesur yüreklere yapılmayan hakaret iftira kalmadığı hepimizin malumudur.

“Edep yahu” diyerek bağırmak tek taraflı olmasa gerek. Edep herkese gerek… Sormak lazım bu feveranlarınız, bağırıp çağırmalarınız, neyin yaman korkusudur….” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener liderliğinde zor ve meşakkatli yollardan geçerek buralara geldiklerini söyleyen Şule Tuntaş “Milletimizin sesiyle karışan sesimiz daha gür çıktı, ay gecemize güneş oldu ışık saçtı. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Kimi zaman bir taburenin üzerinden konuştu milletimizle kimi zaman bir sandalyenin üstünden…Salonları kapattırdılar, salonlardan çıkardılar…

Her engel Azmimizi artırdı, güç verdi, can verdi bizlere Yollarda, kahvelerde, çay ocaklarında bir çok yerde milletimizle buluştuk. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayıyım. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün nadide vecizesi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” benim yol ışığım olacak ve asla vazgeçmeyeceğim. Sizlerden alacağımız güç ve inanç ile başaracağız, başaracağız, başaracağız….

Söke İYİ olacak, Aydın İYİ olacak. Söke’miz için İYİ olsun, Aydın için İYİ olsun hepimiz için hayırlı olsun diyorum ”dedi.

Şule Tuntaş, İYİ Parti Söke İlçe Başkanlığı görevine yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı karar ile Çağlar Çelikez’in getirildiğini sözlerine ekledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.