Son Dakika

• No Posts Found

NİHAYET ASFALTIN SÖKÜMÜNE BAŞLANIYOR


İsmail ERAVCI

Söke Albayrak Caddesi’nde yaklaşık 2 aydır devam eden alt yapı çalışmaları nedeniyle adeta köstebek yuvasına dönen cadde üzerinde nihayet üst yapı çalışmalarına başlanıyor. Dün öğleden sonra mevcut asfaltı kaldıracak olan makine caddenin başına geldi ve ekipler çalışmalara başladı.

Yapılan açıklamada, mevcut asfaltın Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılma işleminin başladığı belirtilerek, Albayrak Caddesi üzerindeki mevcut asfalt kaplamının kaldırılacağı bilgisi verildi. Kaldırılan asfalt zeminin yerine sıcak asfalt kaplama çalışmasının yapılacağı belirtildi. Aydın Büyükşehir tarafından yapılacak çalışmalar esnasında trafik akışının emniyetli şekilde gerçekleşmesi ve herhangi bir kaza oluşmaması için trafik işaret ve işaretçilerine uyulması istendi.

Esnaf ve vatandaşlar ise çalışmanın bir an önce bitirilmesi temennisinde bulunarak “Albayrak Caddesinde çalışmalar uzun sürdü. Planlanan sürenin dışına çıkıldı. Albayrak Caddesi Söke’nin en önemli caddelerinden biri. Caddenin alternatifi de yok. Söke’nin boşalmasını sağlayan en önemli güzergah. Güllübahçe, Didim, Milas, Sarıkemer istikametine gidecek araçlar bu güzergahı kullanıyor. Bunun yanında Cumhuriyet Mahallesi, Sanayi Sitesi ve Savuca, Yenidoğan gibi mahallelerde bu caddeyi kullanıyor. Özellikle sanayi sitesi ana güzergahı olduğu için cadde çok önemli. Albayrak Caddesi Söke’nin ana hatlarından biri ve bir an önce sıkıntısız kullanılır hale gelmesini ve sıcak asfaltın bir an önce yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”dediler .

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.