Son Dakika

• No Posts Found

GENÇLER TÜRKÜLERLE COŞTURDU

İsmail ERAVCI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde Söke Şehir Stadyumunda gençler söyledikleri türkülerle konsere gelen vatandaşları coşturdu. Söke Kaymakamlığı himayelerinde Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinesinde Cuma günü akşam saat 18.00’de gençler birbirinden güzel türküler söylediler.

TRT Radyosu sanatçılarından Saime Cantürk’ün yönettiği “Yürükten Türküler Gençlik Korusu Gelin Türkü Söyleyelim” konserinde birbirinden güzel tam 28 türkü seslendirildi. Damla Üçgen, Ümmü Doğan, Neşem Eminoğlu, Berfin İdin, Sude Değerbilir, Bahar Demirok, Ömer Tural, Damla Bingöl, Ayşenur Pekgöz, Pelin Akıncı, Sinem Çınar, Gizem Kaya, Okan Yılmaz, Semih Battal, Tufan Yılmaz, Canan Çelik ve Berivan Aydın adlı gençlerin sola türkülerle daha bir renk kattığı konserde 9 türküyü de koro seslendirdi. Konser büyük bir çoşku ile sona erdi. İlk defa böyle bir etkinliğin yapıldığı belirtilirken, bu tür etkinliklerin  devam etmesi gerektiği belirtildi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “Yürekten söylenen, yüreklere dokunan bir halk türküleri şöleni yaşadık Cuma günü akşamı. Söke Kaymakamlığı “Yürekten Türküler Gençlik Korosu” , TRT sanatçısı şef Saime Cantürk yönetiminde ilk konserini verdi. Gençlik haftası vesilesiyle Şehir stadındaki konserde çok yüksek bir performans sergilendi. Yaklaşık iki aylık sürede, haftada iki gün ikişer saatlik çalışma ile, Saime Cantürk’ün üstün gayreti ile oluşturulan koro, hem solo hem de koro olarak harika bir konsere imza attı. Koro için özel logo ve afiş yarışmasında birinci olanlara da ödüllerini verdik.

Başta sayın Saime Cantürk olmak üzere, koroda bulunan öğrencilerimizi, TRT mensubu saz heyeti ve sazlarıyla görev alan müzik öğretmenlerimizi, koronun oluşması, çalışması ve konser vermesi aşamasında görev alan bütün öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan türkü dostlarına da çok özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Söke’de; tarım, sanayi, eğitim ve bilim alanında olduğu gibi;  kültür, sanat, edebiyat, müzik ve spor alanlarında da her geçen gün artan etkinliklere yenileri de eklenerek gelişim ve değişim devam edecek. Ne mutlu bu gelişim ve değişimde rol alanlara, katkı sağlayanlara. Ne mutlu her anlamda ve alanda taş üstüne taş koyanlara, üretenlere. Kültür, sanat, müzik, edebiyat ve spor faaliyetlerinin daha çok hayatımızda yer aldığı günlerin mutluluğumuzu da arttıracağına inanıyorum “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.