Son Dakika

• No Posts Found

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ SÖKE’DE KUTLANDI


Mehmet Erdem: Satış olsun olmasın, alışveriş olsun olmasın, satıcı ne teklif etti, alıcı ne teklif etti, bunun tahtaya yansıması kaldırılmış. Bu uygulamaya tekrar devreye sokarak çözüm üretebiliriz diye üzerinde yoğunlaştık.

İsmail ERAVCI

Mehmet Erdem: Satış olsun olmasın, alışveriş olsun olmasın, satıcı ne teklif etti, alıcı ne teklif etti, bunun tahtaya yansıması kaldırılmış. Bu uygulamaya tekrar devreye sokarak çözüm üretebiliriz diye üzerinde yoğunlaştık.

Söke Ziraat Odası tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Çiftçiler Günü kutlandı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Söke Ziraat Odası Binası önünde gerçekleşen etkinliğe katılanlara keşkek, pilav dağıtıldı. Herkes Etkinliğe çok sayıda üretici ve vatandaşın katıldığı dikkat çekti.

Ak Parti Aydın Milletvekili Tarım ve Köyişleri Komisyonu üyesi Mehmet Erdem başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile ilçemizdeki siyasi partilerin başkan ve temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri,  Sökeli çiftçiler katıldı. Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş ve Meclis Başkanı Yılmaz Özel başta olmak üzere Ziraat odası Meclis üyeleri etkinliğe katılan vatandaşlarla yakından ilgilendiler. AK Parti Aydın Milletvekili Tarım ve Köyişleri Komisyonu sözcüsü Mehmet Erdem yaptığı açıklamada, pamuk fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Bakan yardımcımızla daha sonra ilgili genel Müdür ile bir görüşme yaptık. Konunun çözümünü düşündük ve çözümü üzerine yoğunlaştık. İnşallah önümüzdeki günlerde hem bakanlıkla hem genel müdürlükle görüşerek sorunun çözümünü gerçekleştireceğiz. Geçmişte uygulanan ama şimdi uygulamadan kaldırılan alıcı ve satıcının teklif ettiği fiyatların tahtaya yansıması. Satış olsun olmasın, alışveriş olsun olmasın, satıcı ne teklif etti, alıcı ne teklif etti, bunun tahtaya yansıması kaldırılmış. Bu uygulamaya tekrar devreye sokarak çözüm üretebiliriz diye üzerinde yoğunlaştık. İnşallah çözüm üretmeye çalışacağız.”dedi

Bir başka konunun da münavebeli pamuk ekimi olduğunu söyleyen Mehmet Erdem “Yani pamuk üreticinin 3 yılda bir yerine başka bir ürün ekmesi. Bunun Söke Ovası için uygun olmadığını, Bitkisel Üretim Genel Müdürü ile görüştük. Bitkisel üretim gelen Müdürü zaten bu bölgede görev yapmış, bizden daha iyi bu konuyu biliyor ve vakıf. Konuyla ilgili çözüm üreteceklerini beyan ettiler. Yine pamuk üreticimizin gündeminde olan konulardan biri zararlı otlarla ilgili ilaçlama. Bu ilaçların temini. Söke Aydın üreticinin bu sorunu ile ilgili görüşmeler yaptık. Orada da olumlu görüşmelerimiz oldu. Ziraat Odamız ile güzel ve verimli bir gün geçirdik. Bizim amacımız burada kişiler değil. Kurumsal ve toplumsal manada çalışmaların yapılmasıdır. Çiftçilerimizin sorunları ile ilgilenmek ve çözüm üretmek önemli. Bize gelen, siyaset kurumunda çözüm bekleyen sorunlara çözüm üretmektir. Bizde AK Parti olarak şimdiye kadar çözüm odaklı çalıştık. Bundan sonrada aynı anlayışla hareket edeceğiz.  misafirlerini ağırladı.

Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş; “Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla tüm üreticimize hayırlı ve bereketli bir sezon diliyoruz. İnşallah sıkıntıların çok az olduğu bir sezon geçiririz.Herkesin kazandığı, herkesin mutlu olduğu bir sezon diliyorum ” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.