Son Dakika

• No Posts Found

GARNİZON KAVŞAĞI 1,5 AY İÇİNDE HİZMETE GİRECEK


İsmail ERAVCI

Karayolları tarafından Söke – Milas Çevre Yolu Garnizon kavşağına döner kavşak yapım işinin 1,5 ay içinde tamamlanacağı bilgisi verildi. Dün Söke’ye gelen AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Söke Milas Çevre yolunda Karayolları tarafından yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme sırasında Çevre yolunda yapılacak çalışmalar hakkında Karayolları Bölge Müdürlüğü teknik elamanlarından bilgiler aldı. Bu arada çöp şişçilerin sorunlarını dinledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem saat 11.30 sıralarında AK Parti Söke İlçe Teşkilatına geldi. Buradan İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Aka ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sanayi Sitesine geçti. Mehmet Erdem ve beraberindekilere Sanayi Sitesinde Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş ve Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu ve esnaflar tarafından karşılandı.

Oda Başkanları “Karayolları tarafından yapılan Çevre yolu düzenlemelerinde kaldırım düzenlemesi de yapılıyor. Bu kaldırım düzenlemeleri yapılırken çevre yoluna çepler bırakılmamış. Bundan dolayı Şehir içi minibüsleri yolcu indirip bindirmede büyük sorun yaşıyorlar. Bölge trafik İstasyonu ile Mağazalara kadar olan bölümde yaya hareketliliği de yoğun. Bu insanların çevre yolunda şehir içi minibüslerine binecekleri duraklar yok. Bunların acil olarak yapılmasını istiyoruz”

Bunun yanında “Çevre yolu ilçedeki sanayi sitesini ikiye bölmüş durumda. Alt sanayide yaklaşık 400 esnaf var. Sanayi kavşağı kaldırılınca bu iki sanayi sitesi arasındaki bağlantı koptu. Alt sanayiden üst sanayiye veya üst sanayiden alt sanayiye araba taşımak büyük sıkıntıya neden oluyor. Bu arada sanayiye gelen tarım araçları çevre yolunda trafiği alt üst ediyor. Bundan dolayı acil kavşak gerekli” dediler.

Bu konuşmalardan sonra Mehmet Erdem Karayolları Baş mühendisinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başmühendis kavşağı yapacak olan yüklenici firma ile birlikte Söke’ye geldiklerini belirterek “Öncelikle çevre yolu üzerindeki kaldırım düzenlemeleri tekrar yapılacak. Buraya şehir içi minibüslerinin yolcu indirip bindirmeleri için kaldırımlarda cepler yapılacak. Bunun yanında kavşak projesinde çalışmalar biraz uzadı. Garnizon olduğu için daha dikkatli bir çalışma yapıldı. Önümüzdeki günlerde kavşak çalışmasına başlanacak” şeklinde bilgi verdi.

Mehmet Erdem’de yaptığı açıklamada “Başkanlarımızın da anlattığı gibi burada sıkıntı var. Yeni çevre yolu düzenlemesi ile ilgili projeyi birlikte inceledik. Yaşanan sorunlar giderilecek. Yetkililer burada. Sıkıntı yok. En kısa sürede çevre yolunda kaldırım çalışmaları tekrar gözden geçirilip yolcu indirme bindirme cepleri yapılacak. Bu arada Karayollarından gelen arkadaşımızda esnaflarımıza kavşak ile ilgili çalışmaların başlayacağı bilgisini verdi. Söke Milas Çevre Yolu Garnizon Komutanlığı kavşağı 1 ile 1,5 ay içinde, bilemedin en geç 2 ay içinde kullanıma açılmış olacak. Bürokratik işlemler tamam. Bundan sonra iş yüklenici firmaya kaldı. Onlarında en kısa sürede hem yolcu indirme bindirme ceplerini hemde kavşağını bitireceklerini düşünüyorum. Hayırlı olsun” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.