Son Dakika

• No Posts Found

ORGANİK TARIM DESTEKLERİNİN BAYRAM’DAN ÖNCE ÖDENMESİ İÇİN ÖNERİ GÖTÜRECEĞİM


İsmail ERAVCI

AK Parti Aydın Milletvekili Tarım ve Köyişleri Komisyonu sözcüsü Mehmet Erdem, geçmiş yıllara göre tarımsal destekler ile ilgili hakediş listelerinin yaklaşık 2 ay erken askıya çıkmasıyla birlikte ödemelerin öne çekilebileceğini belirterek, erken ödenmesi ile ilgili öneriyi Bakanlığa ileteceğini söyledi.

Mehmet Erdem Gazeteniz Yeni Söke Muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada “Organik tarım desteklerinin ödemesi normalde Ağustos ayında planlanıyor. Erkene alınmasıyla ilgili biraz önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile görüştüm. Benim teklifim bunu mümkünse Ağustos ayında değil, Temmuz veya Haziran ayında ödenmesi ile ilgili bir görüşme yaptım. İnşallah neticesini alırız. Bu ay sonu yani Haziran başında koyun ve keçi destekleri de ödenecek. O müjdeyi vermiş olayım” dedi.

Organik Tarım yapan üreticiler ise listelerin Nisan ayında askıya çıkarak kesinleştiğini belirterek “2017 yılına ait üretimlerin destekleri şu ana kadar ödendi. Ödenmeyen sadece organik tarım destekleri kaldı. Organik Tarım desteklerini alan kesim genelde kırsal kesimde oturuyor. Söke’ye gelecek olan organik tarım desteği yaklaşık 7 milyon TL. Bu para insanlara biraz olsun nefes aldırır. Organik tarım desteklerinin özellikle Ramazan Bayramı öncesinde ödenmesi üreticiyi rahatlatır” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.