Son Dakika

• No Posts Found

ASDEP SAHA ÇALIŞMALARI VE ALAN TARAMASI FEVZİPAŞA MAHALLESİNDE BAŞLADI


İsmail ERAVCI

Söke Sosyal Hizmet Merkezi Sosyal Destek Uzmanlarına 18 Ocak 2018 tarihinde Kemalpaşa Mahallesi’nde başlatılan saha çalışması ve alan tarama çalışmalarının 1 Mayıs 2018 tarihi itibariye bitirildiği bilgisi verilerek, 9 Mayıs itibariyle saha çalışması ve alan taramalarının Fevzipaşa Mahallesinde başladığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili Söke Kaymakamlığından yapılan açıklamada “ASDEP Programı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkanları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psikososyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlarımız ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması hedeflenmektedir.

Bilgi işlem altyapısı vasıtasıyla sosyal sorunlara ilişkin anlık veri girişleri sayesinde il, bölge ve ülke düzeyinde sosyal risk haritalarının oluşturulması sağlanacaktır. Risk haritaları, girilen veri sayısı ve tespit edilen sosyal sorunlar ile doğru orantılı olarak netleşecektir. Alan taramaları ile veri girişleri gerçekleşecek, yerel, bölgesel ve ülke düzeyinde oluşacak risk haritaları ile iller ve bölgeler arası farklılıklar gözlemlenebilecek , duruma uygun yeni tedbirler uygulanacak, ihtiyaç doğrultusunda ulusal düzeyde yeni politikalar geliştirilebilecektir. Böylece risk guruplarında yer alan kişi ve ailelerin söz konusu “risklerden” uzaklaşmalarına yönelik çalışmalar yapılmış olacaktır.

İlçemiz Söke Sosyal Hizmet Merkezin’de görev yapan Sosyal Destek Uzmanlarınca ( ASDEP ) 18.01.2018 tarihinde Kemalpaşa Mahallesinde başlanmış 01.05.2018 tarihinde bitmiş, şuan ise 09.05.2018 tarihinde Fevzipaşa Mahallesinde başlamış olup sonrasında diğer mahallelerde de çalışma yapılacaktır. Görevli personel yaka kartı taşımakta olup ayrıca ıslak imzalı görev belgeleri de bulunmaktadır” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.