Son Dakika

• No Posts Found

ŞAMPİYON SÖKE ANADOLU LİSESİ OLDU

İsmail ERAVCI

Final maçında Söke İmam Hatip Lisesi’ni 2-0 yenen Söke Anadolu Lisesi, Liseler arası ilçe futbol şampiyonu oldu.

 

Yaklaşık 3 aydır devam eden Liseler arası Kaymakamlık futbol turnuvasında dün final maçı oynandı. Tüm rakiplerini farklı sonuçlarla yenen Söke Anadolu Lisesi finalde Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Lisesi’ni ikinci yarıda attığı gollerle 2-0 yenerek şampiyon oldu. İlk yarısı 0-0 sona eren maçın ikinci yarısını Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı ve Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen’de izledi.

Söke Şehir Stadyumu tribünlerini dolduran Söke Anadolu Lisesi ve Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri takımlarını desteklediler. Bu arada öğrenciler attıkları sloganlarla karşı takımada destek verdiler. Karşılıklı olarak rakip takımı destekleyen öğrenciler barış ve sevgi dilinin en güzel örneklerini de verdiler. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu bu güzellik nedeniyle her iki okulun öğrencilerine teşekkür etti.

Turnuvada birinci olan Söke Anadolu Lisesi’nin kupasını Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, ikinci olan Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin kupasını Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı,  üçüncü olan Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi’nin kupasını ise Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı verdi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Bu sene okullardaki sportif faaliyetlerde ciddi bir artış var. Bunun istatistikleriniönümüzdeki günlerde hem sizlerle hem kamuoyu ile paylaşacağız. Bugün Liseler arası futbol Kaymakamlık liginin final maçını Söke Anadolu Lisesi ile Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Anadolu Lisesi arasında oynandı. Turnuvaya 10 lisemiz katıldı. Bu turnuvada asgari 300 çocuğumuz 3 aydır futbol oynuyor.

Bununla birlikte basketbol ve voleybolda Çarşamba ve Perşembe günleri final maçları oynanacak. Orada da 8’er takım var. Orada da 100’ün üzerinde çocuğumuz spor yaptı. Bu da gösteriyor ki 3 aydır 400 öğrencimiz basketbol, voleybol ve futbol oynaması anlamına geliyor. Ayrıca daha önce finallerini yaptığımız bocce ve dartta da 200 çocuğumuz bu turnuvaya katılmıştı.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunduğuna inanıyoruz. Zeki, çevik ve ahlaklı çocuklar yetiştirmek için uğraşıyoruz. Aynı zamanda sporla uğraşan çocuklarımızın her türlü bağımlılıktan ve illegal bağımlık yani bunun yanında internet gibi bilgisayar bağımlılığından da uzak tutacağına inanıyoruz. Çocuklarımızın hem bedenen hem zihnen topluma iyi bireyler olarak katılabilmeleri için elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Ben katılan takımlarımıza ve gençlerimizin hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.