Son Dakika

• No Posts Found

TEFEKKÜR – CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELLİ OLDU

MUSTAFA ULUÇAY

Bir hayli gürültü ve patırtıdan sonra siyasi partiler adına Cumhurbaşkanı adayları belli oldu. CHP’den başka bütün adaylar partilerinin liderleri. Yeni sistemde bunu gerektiriyor. Partili Cumhurbaşkanlığı adaylığını liderler seviyesinde  sadece  CHP uygulamadı, lideri Sayın Kemal Kılıçtaroğlu aday olmadı. Parti içi Genelbaşkanlık yarışında rakibi Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Şimdi burada bir enteresanlık yok mu? Yeni sisteme göre bu doğru mu? Seçilecek olan Cumhurbaşkanı partili olacak, ayni zamanda partisinin genelbaşkanı olması gerekmiyor mu? Sadece partili olması yeterli mi? Farzedelim ki Sayın İnce seçildi, o zaman CHP iki liderli mi olacak? Sayın Kılıçtaroğlu partili Cumhurbaşkanı olan Sayın Erdoğan’a şimdiye kadar tek adam eleştirisiyle geldi, yoksa kendisi çift adamlığa mı özeniyor da Sayın İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı gösterdi? Veya kazanamaz düşüncesiyle bir rakibini böyle ekarte etmek mi istedi? Üçüncü ve zayıf bir ihtimal, Sayın İnce seçimi kazanır Cumhurbaşkanı olursa, Sayın Kılıçtaroğlu, Sayın İnce adına Genelbaşkanlıktan feragat eder, Sayın İnce hem Cumhurbaşkanı ve hem de CHP Genelbaşkanı olur ve dolayısıyla Sayın İnce tam bir Partili Cumhurbaşkanı olmuş olur. Böyle bir şey mümkün mü? Bütün bunlar birer düşünce, olup-olmayacağına vatandaş karar verecek.

Gerçekten enteresan bir seçim atmosferi yaşıyoruz.  Miting meydanlarında Cumhurbaşkanı adayları politika yaparken, partilerinden Milletvekili aday adayları, aday olmak için politika yapacaklar, seçilip aday olduktan sonra esas politikaya başlayacak Milletvekili olmak için hem kendileri ve hem de Cumhurbaşkanı adaylarını destekleyecek politika yapacaklar. Şimdi Cumhurbaşkanı adayları arasında atışmalar devam ediyor. Ekranlarda gördüğümüze bakılırsa en neşeli politikacı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu görünüyor. Özellikle Cumhurbaşkanı adayı Sayın İnce’yi savunur ve överken! Neyse, Meral Akşener CHP’in 15 Milletvekili desteği ile Cumhurbaşkanlığı adaylığını garantilediği halde 100 bin imza toplamakta direnmesi, o 15 Milletvekiline gerek kalmadığı düşüncesine mi oynuyor! Diğer muhalefet partilerinin adaylarına gelince, mangalda kül bırakmaya bilirler, nasıl olsa siyaset meydanı piyangosundan başlarına devlet kuşu konma şansına oynamak da bir politikadır, belli mi olur!.. Ancak, bu konuda Sayın Doğu Perinçek’in elini kimse tutamaz. O bu meydanların en usta politikacısıdır.

Bu arada, Yahudi hamiliğine soyunan bir ülke Cumhurbaşkanı daha çıktı. Neymiş efendim Kur’an-ı Kerimde Yahudileri kötüleyen ayetler varmış, onları Kur’an-dan çıkarmamız gerekiyormuş. Görüyorsunuz ya yandan pehlivanı! Amerikan Başkanı’nın yahudi hamiliğini kıskanmış olaki, o Fransız Cumhurbaşkanı bende varım diyor. Normaldir, küfrün diyarından fitne sinyalleri müşrik ağababalarına göz kırpacak. Tarih daha dün Çanakkale savaşlarında bunların beraberliklerini belgelemiyor mu? Bunu unutmuş değiliz.  Kur’an-ı Kerime gelince, o insanlığın Evrensel son İlahi kitabıdır. Elbette insanlığın fitnesi Yahudi’yi insanlığa tanıtacaktır. Şirkin bayraktarlığında dünyanın süper gücüyüm havasıyla Kudüs’e elçiliğini taşıyıp, Yahudinin hamiliğini yapanın, nasıl bir süper güç olduğu sanırım anlaşılmaktadır. Ha!.. Suudi Arabistan ve Arap Emirlikleri de bu süper gücün yaptığının doğruluğunu onaylıyorlarmış. Ya ne yapacaklardı! Ağababalarına karşı mı geleceklerdi? Onların oralarda kukla sultanlıklarının tayin ve takdir edicileri o ağababaları değil mi? Neyse, daha fazla uzatmaya gerek, Hak-Adalet, Kur’an ve gerçek insaniyet adına hiçbir ihanet ilanihaye gizli kalmaz. Ama, hikmeti ilahi her insan bunun idrakine varamaz. Bunları destekleyenlerin adı İslam ülkesi olsa da, esas önemli olan Kur’an-ın tarif ettiği mümin imanlı olmalarıdır. Yüce Allah her daim bizleri rızasının yolunda olanlardan eylesin diyor, Hakk ve ehli iman sahiplerine esenlikler diliyorum.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.