Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI GEÇEN YILDAN FARKLI


İsmail ERAVCI

Söke Belediye Meydanında meddah gösterisinin yanı sıra pamuk helva, macun ve şerbet dağıtılarak iftar çadırı renklendirildi.

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte belediyeler toplu iftar çadırlarını vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’de ilçe merkezleri ve mahallelerde toplu iftar çadırları ramazanı kutluyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke İlçe merkezinde toplu iftar çadırını önceki gün Söke Belediye Meydanında kurarken, kesintisiz 14 Haziran akşamına kadar devam edecek. Büyükşehir Belediyesi ilçe merkezinde 4 farklı noktada iftar çadırını vatandaşlarla buluşturacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi 21 Mayıstan itibaren Söke Merkez dışındaki mahallelerde de iftar çadırları kuracak. Bazı günler Söke şehir merkezi de dahil 3 farklı noktada iftar çadırıyla vatandaşla buluşacak olan Aydın Büyükşehir Belediyesi merkez dışı mahallelerde tam 29 noktada iftar çadırı kuracak. 22 Mayıs’ta Avcılar Mahallesi ile başlayacak olan iftar çadırları  Demircay, Burunköy, Atburgazı, Sazlı, Doğanbey, Çalışlı, Özbaşı, Çavdar, Bağarası, Akçakonak, Yuvaca, Kisir, Karacahayıt, Yeşilköy, Akçakaya, Tuzburgazı, Savuca, Yenidoğan, Sarıkemer, Nalbantlar, Güllübahçe, Serçin, Avşar ve Yeniköy ile sona erecek.  Merkez dışı mahallelerde sadece Bağarası’nda 3 gün iftar çadırı kurulacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllara göre Söke’deki iftar çadırını farklı açtı. Önceki gün akşam Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke Belediye Meydanındaki 1200 kişiye iftar verdi. Yemek dağıtım alanlarında uzun kuyruklar oluştu. Bu arada Aydın Büyükşehir belediyesinde görevli personel oruç tutanların ve yaşlıların yemeklerini masalarına taşıdılar.

İftar ile birlikte çocuklara yönelik orta oyunu meddah gösterimi özellikle çocukların beğenisini kazandı. Çocukların yüzleri boyandı. Balonlar dağıtıldı. Bunun yanında pamuk helva, macun, şerbet dağıtıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllara göre daha eğlenceli görüntülere sahne oldu. Bu arada Belediye Meydanında en çok eğlenenler çocuklar oldu. Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar “Aydın Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllarda ilçelerde sadece iftar yemeği veriyordu. Ramazan eğlencelerini ise Efeler’de yapıyordu. Bu sene ilçelere bu eğlenceyi yaymaya başlamış. Bu olumlu bir gelişme. Ramazan eğlenceleri de yapılacağı duyurulsa katılım çok daha fazla olurdu. Ramazan eğlencelerini doğru buluyoruz. Devam etmesinden yanayız. İnşallah tek günle kalmaz. İftar çadırları Söke’de akşamları da hareketlendiriyor. İnsanlar iftarını yaptıktan sonra çarşıyı da geziyorlar” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.