Son Dakika

• No Posts Found

KIZLAR VURDU GOL OLDU


İsmail ERAVCI

Önceki gün MHP Söke İlçe Teşkilatı ve milletvekili adaylarının ziyaret ederek ayakkabı hediye ettiği Batısöke Çimento Ortaokulu Küçük Kızlar Futsal takımı dün oynadıkları maçta İncirliova 50. Yıl Ortaokulu Küçük Kızlar Futsal Takımını 3-0 yenerek Aydın şampiyonu oldular.

Maçlar Nazilli, Efeler ve Germencik grupları olmak üzere 3 grupta yapıldı. Nazilli ve Efeler gruplarında 4’er takım, Germencik grubunda ise 3 takım mücadele etti. Nazilli grubundan Nazilli Atatürk Ortaokulu Kız Futsal takımı  birinci çıkarken, Efeler grubundan İncirliova 50. Yıl Ortaokulu birinci çıktı. Germencik grubundan ise Batısöke Ortaokulu Küçük Kızlar Futsal Takımı birinci çıktı. Batısöke Çimento Ortaokulu Küçük Kızlar Takımı grup maçlarında önce M. İrem Belgen Ortaokulu’nu 2-0 ve Germencik Himmet Çondur ortaokulunu 1-0 yenerek gruptan lider çıktı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı spor etkinlikleri kapsamında İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvanın 3’lü finalinde Batısöke Fırtınası esmeye devam etti. 3’lü finalin ilk maçında Nazilli Atatürk Ortaokulu’nu 3-1 yenen Batısöke Çimento Ortaokulu Küçük Kızlar Futsal Takımı dün oynadıkları ikinci maçta Efeler grubundan lider olarak çıkan İncirliova 50. Yıl Ortaokulu’nu 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Bu arada sadece 1 gol yiyen Batısöke Çimento Ortaokulu rakip filelere 9 gol gönderdi. Bu 9 golün tamamını ise sedece bir oyuncu attı. Takımın kaptanı 10 Numaralı oyuncu Didem Eşiçok attığı 9 gol ile turnuvanın da gol kıralı oldu. Cuma günü ikincilik maçı oynanacak. Bu maçtan sonra kupa töreni yapılacak.

Batısöke Çimento Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda takımın antrenörü de olan Gıyasettin Özdemir “Futsal adını verdiğimiz ancak salon futbolu olarak adlandırdığımız bu spor dalında takımı bu sene kurduk. Kuruluşumuzun ilk yılında Aydın İl şampiyonu olduk. Kızlarımı kutluyorum. Rakipleri karşısında çok üstün oynadılar. Ben turnuvada takımın tüm gollerini atan Didem’den söz etmek istiyorum. İlerde futsal milli takımına kadar yükselebilecek bir yeteneği var”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.