Son Dakika

• No Posts Found

METİN YAVUZ: “BU, BÖLGENİN BİR SINAVI VE BU SINAVDAN BAŞARIYLA ÇIKACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”


İsmail ERAVCI

AK Parti’den Aydın Milletvekili 3’üncü sıra adayı olan Metin Yavuz dün  Gazeteniz Yeni Söke’ye de ziyaret etti. Metin Yavuz, 1987 yılından bu yana geçen 30 yıllık süre içinde iktidar Partisinden seçilebilecek bir yerden milletvekili adayının gösterilmediğini belirterek, bu durumu siyasi görüş farkı düşünmeden en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini söyledi.

Dün saat 10.30 sıralarında gazeteniz Yeni Söke’ye gelen AK Parti 3’üncü sıra milletvekili adayı Metin Yavuz’a gazeteniz Yeni Söke İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu ve gazete personeli karşıladı. Söke ve Aydın adına mutlu ve sevinçli olduğunu söyleyen Metin Yavuz, “Uzun süredir Aydın’ın batı yakası olarak bilinen başta Söke, Kuşadası, Didim, Germencik ve Koçarlı bölgesinden iktidar partisinin bir temsilcisi mecliste bulunmuyordu. Genel merkezimizi ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bölgenin durumunu çok iyi anlattığımızı düşünüyorum. Bunun sonucunda Cumhurbaşkanımız 3. Sırayı Aydın’ın batı bölgesine ayırdı ve Söke’yi tercih etti. Uzun yıllardır temsilcisi olmayan bu bölgede elimden gelenden fazlasını yapacağım.

Şöyle bir geriye bakacak olursak 1987 yılında iktidar partisinden seçilen bir milletvekili vardı. Aradan geçen 30 yılda iktidar partilerinden bir milletvekili seçilemedi. 30 yıl sonra iktidar partisinden milletvekili olarak gidebilecek bir sıralamada yer aldığım için mutlu ve heyecanlıyım. Heyecanım bölge ve Söke adınadır.

24 Mayısta Milletvekili tanıtım toplantısı yapılacak. Ondan sonraki dönemde faaliyetlerimizi paylaşacağız. Aydın’ın batı yakası olarak tabir edilen Söke, Kuşadası, Didim, Germencik ve Koçarlı’nın toplam seçmen sayısı Aydın’ın toplam seçmen sayısının yüzde 38’ini oluşturuyor. Bu bölgede yakın tarihte seçilebilecek aday olmamıştı. Bunu genel merkezimizde parti büyüklerine iyi anlattık. Bu süreci çok iyi değerlendirmek durumundayız. Burada siyasi düşüncelerden daha çok bölgenin menfaat birliğini öne çıkarmamız gerekiyor. Bu bölgenin bir sınavı ve hep birlikte bu sınavdan başarıyla çıkacağız” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.