Son Dakika

• No Posts Found

ÇAVDAR MERSİNBELEN ARASINA ALTERNATİF ÇÖZÜM


İsmail ERAVCI

Geçtiğimiz Kasım ayında başlayan Çavdar ile Mersinbelen arasındaki yolun açılmasının uzun sürmesi nedeniyle daha önceki yolun kullanılabilir hale getirildiği bilgisi verildi. Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, yaptığı açıklamada, Çavdar ile Mersinbelen arasındaki yolda arazinin durumundan kaynaklı çalışmaların yavaş ilerlediğini belirterek, daha önceki yolun bakımının yapılarak geçici olarak hizmete sunulduğunu söyledi.

Muhtar Yalçın Pak konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Aydın Büyükşehir Belediyesi Çavdar ile Mersinbelen mahallelerini direk bağlayacak yol çalışmasını Kasım ayında başlatmıştı. Çalışmalar Kasım ayından bu yana sürüyor. Ancak arazinin kayalık olması nedeniyle yolun ulaşıma açılması oldukça gecikti. Yolun açılması 3 ayda tamamlanır derken 6 ayı buldu ve çalışmalar halen devam ediyor. Bu yeni güzergahta yol kısalıyor. Yaklaşık 3 km.lik bir kısalma var ve çalışmalar hızla devam ediyor.

Yolun açılmasının uzaması nedeniyle daha patika yol olarak kullanılan, traktör ve altı yüksek araçların kullandığı yolun küçük bir bakımı yapıldı ve bu yolu kullanıyoruz. Bölgeden Mersinbelen’e gitmek isteyenler için eski yol kullanır hale getirildi. Şu anda sıkıntısız kullanılıyor. Geçici çözüm bulduk. Yol bizim için çok önemli. Yeni yol açıldığında çok daha güzel olacak” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.