Son Dakika

• No Posts Found

YENİDOĞAN MAHALLESİNDE KALDIRIM SIKINTISI


İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı Yenidoğan Mahallesi’de Karayolları tarafından yapılan çevre yolu düzenlemeleri kapsamında yapılan kaldırımlar ile birlikte ara sokakların çevre yolu ile bağlantılarının kesildiği belirtildi. Yenidoğan mahalle Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç yaptığı açıklamada, Karayolları tarafından yapılan çevre yolu kaldırım düzenlemelerinde sokakların çevre yolu ile kesildiğini söyledi.

Muhtar Tuncay Tunç yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Karayolları yaklaşık 1,5 yıldır Söke Milas Karayolunda bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında Yenidoğan Mahallesi ile Söke Merkez arasındaki çevre yolunda da çalışmalar yürütülüyor. Çevre düzenlemeleri kapsamında kaldırımlar yapılıyor. Kaldırımlar yapılırken Yenidoğan Mahallesindeki sokakların çevre yolu bağlantıları kapatıldı. Bu bizim için büyük bir sıkıntı. Karayolları yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde yapılan çalışmanın trafik kazalarını azaltmayı amaçlandığı ve mümkün olduğunca mahalleye ait araçların bu yola çıkmalarının engellenmesi olduğu şeklinde bilgi verildi. Yapılan çalışma ile Yenidoğan Yenimahallesinde yaşayan vatandaşların araçları ile çevre yoluna çıkmaları zorlaştı. Bunun yanında yapılan kaldırım çalışması ile eski cezaevi arkasında bulunan Kovalık mevkiine Yenidoğan minibüsleri gitmiyor. Buradaki vatandaşlarımız büyük sıkıntı içindeler. Çevre yoluna çıkmak neredeyse imkansız hale geldi. Büyük bir ulaşım sorunu başladı” dedi.

Konuyu Karayolları yetkilileri ile görüştüklerini söyleyen Tuncay Tunç “Çalışmalar geçtiğimiz cumartesi itibariyle durduruldu. Ancak bugün başlamayacağı anlamına geliyor. İşin ilginç yanı Söke Belediyesi imar planlarında Yenidoğan Mahallesindeki sokakların çevre yolu bağlantılarını iptal etmiş. Bu arada toplanan trafik komisyonu da kabul etmiş. Şimdi çözüm arıyoruz. Mahallede büyük bir sıkıntı var. Yenidoğan yolcu taşıma araçları yenimahalleye girmiyor. Hem vatandaş mağdur hem toplu taşıma araç sahipleri mağdur. Soruna çözüm arıyoruz ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.