Son Dakika

• No Posts Found

OSB’DE BİR FİRMA DAHA BU AY İÇİNDE ÜRETİME BAŞLIYOR

Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu başkanı Kaymakam Mehmet Demirezer, Söke OSB’de güzel gelişmelerin yaşandığını belirterek, Söke OSB’de bu ay içinde bir firmanın üretime başlayacağını, bir firmanın yatırıma başlayacağını söyledi.

Kaymakam Mehmet Demirezer konuyla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada “Söke OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi için çalışmaları sürdürüyoruz. Söke OSB’de bu ay içinde 2 somut gelişme yaşanacak. Bunlardan biri Nordzee firması ile ilgili. Bu firma yatırımının sonuna geldi. Bu ayın sonlarına doğru üretime başlayacak.

Bir ikinci somut gelişme ise Biomar-Sawgun ortaklığı tarafından yapılması planlanan yatırımla ilgili. Biomar-Sawgun ortaklığı yatırımını bu ay içinde yapmaya başlayacak. Bu iki somut gelişme önemli. Biz firmaların bir an önce yatırımlarını başlamalarını istiyoruz.”dedi.

Kaymakam Mehmet Demirezer, geçtiğimiz günlerde Manisa Organize Bölgesini ziyaret ettiklerini belirterek “Manisa OSB’deki gelişmeler hakkında bilgi aldık. Bu Manisa OSB dolmuş durumda. Tek bir boş alan bırakmışlar. Bu boş alan 525 dekar. Buraya büyük bir yatırımcı arıyorlar. Bunun haricinde 50, 100, 150 dekar gibi arsa isteklerine olumsuz yanıt verdiklerini söylediler.

Biz de kendilerine gelen 50, 100, 150 dekar gibi arazi talebinde bulunan yatırımcıya Söke OSB’ye yönlendirmeleri ricasında bulunduk. Manisa OSB yetkililerine Söke OSB hakkında detaylı bilgiler verdik. Söke OSB’nin geleceğin en önemli OSB’lerinden biri olacağını söyledik. Aslında Söke OSB’den arsa talebinde bulunan çok sayıda yatırımcı var. Ancak bizden 10 dekar, 20 dekar gibi arsalar talep ediyorlar. Biz 100, 150 dekar arazi üzerine yatırım yapacak yatırımcı bekliyoruz. Bu durumu Manisa OSB yetkililerine açıkça ilettik. Manisa OSB yetkilileri kendilerine bu durumda çok sayıda başvurunun olduğunu ve bundan sonraki süreçte bu tür başvuruları için Söke’ye yönlendirme yapacakları sözü verdiler. Bizim için çok yararlı bir ziyaret oldu.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.