Son Dakika

• No Posts Found

YENİKENT YENİ CADDESİNE KAVUŞUYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Söke halkına verdiği sözleri birer birer yerine getirdiği belirtildi. Söke’de asfaltlanmadık yol kalmayacak diyen Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla Söke  Yenikent Mahallesi’nde sıfırdan açılan Faik Kocagöz Caddesi’nde zemin güçlendirme çalışmalarının ardından kaldırım çalışması ve asfaltlama yapılarak Söke halkının hizmetine sunulacağı bilgisi verildi.

Söke’yi ziyareti sırasında bu yılın Söke’nin yılı olacağını söyleyen Özlem Çerçioğlu,  yapılması planlanan projeleri ve halktan gelen talepleri bir bir hayata geçiriyor.

Bu çalışmalardan biri de Yenikent Mahallesi’nde trafiği rahatlatacak olan Faik Kocagöz Caddesi sıfırdan açıldı. Bu yolun açılmasından dolayı Yenikent Mahallesi sakinleri olarak çok mutlu olduklarını belirten Muhtar Mehmet Dikici, “Yaklaşık 4- 5 bin aracın kullanıldığı bir yol burası. Faik Kocagöz Caddesi’nin açılması demek bu trafiği rahatlatmak demek. Yapılması bizim için çok iyi oldu. Buradan Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz kendilerinden ne talep ediyorsak yapılıyor. Yapılmayan bir şeyimiz kalmadı.” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Akkentli, “Faik Kocagöz Caddesi önemli bir cadde. Söke’nin hastane bağlantısını sağlayacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun talimatlarıyla Söke’nin merkezindeki yolları asfaltlamaya devam ediyoruz. Şu anda zemin güçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yolu iş makinalarıyla sıfırdan açtık daha önce kullanılmıyordu. Üst bölüm kullanılıyordu. İmar planında üst bölüm yol olarak geçmiyor. Büyükşehir ekipleri orada da düzenleme çalışmaları yapıyor. Yolumuzu kısa zamanda sıcak asfalta kavuşturmayı istiyoruz. Burada vatandaşlarımızın önemli yatırımları oldu. Hareketlenen bir bölge burası. Kaldırım çalışmasının ardından bir an önce sıcak asfaltını dökerek yolumuzu açmak istiyoruz. Albayrak ve Muradiye caddelerinden sonra bu caddeyi sıfırdan yapmak iyi oldu gerçekten. Hani derler ya “ya yeni yol bulacaksın ya yeni yol açacaksın. Sayın başkanımız Söke’ye yeni bir yol kazandırdı. Sökeliler adına kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.