Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE SEÇİMLERLE İLGİLİ HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI


İsmail ERAVCI

Dün saat 10.30’da Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu Başkanlığında Söke İlçe Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı. Garnizon Komutanı Albay Emin Kurtoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldılar. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, yaptığı açıklamada, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde Söke’de her türlü tedbirin alındığını söyledi. Vatandaşların huzur ve güven içinde oylarını kullanabileceğini söyleyen Kurtbeyoğlu, ilçede her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “Bu anlamda burada bulunan sivil toplum kuruluşlarımızın, muhtarlarımızın ve siyasi partilerimizin de üzerine düşen görevleri var. Seçimlerle ilgili bilhassa önceden oluşabilecek, olmasını beklemediğimiz ama olması muhtemel gerginlikler, sıkıntılar olacaksa lütfen, bunu önceden bildiriniz. Biz siyasi partilerimizden propaganda faaliyetleri sırasında endişe duydukları bir alan var ise bunu bildirmelerini talep ediyoruz ama propaganda döneminde çok fazla şikayet beklemiyoruz. Seçim süreci ile ilgili alınması gereken tedbirleri almış durumdayız. Görevlendirmelerimiz tamam, araç görevlendirmelerimiz tamam. İlçe Seçim Kurulu Başkanımızla mütabakatımız tamam. Seçim günü sandıklardaki oyların sayımından sonra, İlçe Seçim Kuruluna oy torbalarının götürülmesi mutlaka emniyet yada jandarmanın nezaretinde yapılacak. Emniyet yada jandarma olmadan kesinlikle o sandıklar İlçe Seçim kuruluna taşınmayacak. Bu konuda İlçe Seçim Kurulu Başkanımız görevlilere gerekli talimatı verecek.

Ancak seçim torbaları mutlaka emniyetin ve jandarmanın  olduğu araçların dışındaki bir araçla taşınacak. O araçları  İlçe Seçim Kurulu temin ediyor. Biz kamu kurumlarındaki bütün araçları bildirdik, görevlendirmeleri yaptılar. Yani oy torbası ile polis ve jandarmamız aynı araçta olmayacak. Biz eskortluk yaparak yada takip yaparak güvenliği sağlıyacağız.

Bu anlamda bilgilendirme yapacağınızı tahmin ediyorum. Yine seçim günü biz burada İlçe Seçim Kurulu Başkanımızla sandıklara ziyaretlerde bulunuyoruz. Güvenlikle ilgili sorun olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bu anlamda o gün için oluşabilecek, oluşması muhtemel konularla ilgili de bizleri bilgilendirirseniz bizde herhangi bir olay olmadan tedbir almış oluruz. Sonuç itibariyle halkımızın hür iradesinin sandığa yansıyabileceği demokratik, şeffaf bir seçim olması adına bizler üstümüze düşen görevleri yapacağız. Sizleri de bu konuda uyarıyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.