Son Dakika

• No Posts Found

EMEKLİLER İKRAMİYE KUYRUĞUNDA

Meryem Yavaşoğlu

Ramazan Bayramı öncesi ikramiyeleri yatan emekli vatandaşlar, paralarını alabilmek için banka ve ATM önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Hesaplarına yatan parayı çekmeye başlayan emekliler, bayram öncesi rahat bir nefes alacaklarını belirtiyor. Türkiye genelinde yaklaşık 12 milyon emekli, banka önlerinde kuyruklar oluştururken Söke’de de manzara farklı olmadı. Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ikramiyelerini 7 Haziran’dan itibaren almaya başlarken, SGK emeklileri ise dün itibarı ile ikramiyelerine kavuştu. Paralarını alan emekliler bayram için hazırlıklarını yapmaya başlayacaklarını dile getirirken kimisi de parayı borçlarını ödemek için kullanacaklarını söyledi.

Herkese aynı miktar yatmadı

Hesaplarında bin TL görmeyi beklerken 500 ve 750 TL yatırıldığını gören bazı hak sahiplerinin aklındaki soru ise ‘Neden eksik ödeme aldım?’ oldu. Eksik ödeme yapılmasının nedeni açıklandı. Düzenlemeye göre eğer emekli olan kişi hayatını kaybetmişse, o emeklinin eşine 750 TL ikramiye, kızına da 500 TL bayram ikramiyesi ödeniyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.