Son Dakika

• No Posts Found

KAPUTA SIKIŞAN KEDİ İÇİN SEFERBER OLDULAR

Aydın’ın Söke ilçesinde, otomobilin motor kısmına sıkışan yavru sokak kediyi kurtarmak için çevredeki vatandaşlar seferber oldu.

Duyarlı bir kadın öğretmen tarafından fark edilen yavru kedi, İstasyon Caddesi üzerinde park halindeki aracın motor bölümünde sıkışarak ölümle burun buruna geldi. Olaydan bir gün önceki akşam işinden evine dönerken park halindeki araçtan kedi sesi geldiğini fark eden öğretmen ilk anda araçta kedi sıkışmış olabileceğine ihtimal vermedi. Ertesi gün aynı cadde üzerinden geçerken aynı araçtan kedi sesi geldiğini duyan kadın öğretmen, çevredeki esnaflara durumu anlatarak yardımcı olmalarını sağladı. 09 J 0591 plakalı otomobilin sürücüsüne ulaşılsa da sıkıştığı yerden bir türlü çıkarılamayan yavru kedi için yoldan geçen herkes seferber oldu.

İki saat sonra genç bir çaycı kurtardı

İtfaiye ekiplerinin aracın iç aksamını keserek kediyi kurtarmasından endişe eden vatandaşlar kediyi kendi çabalarıyla kurtarmaya çalıştı. Bir çok denemeden sonra genç bir çaycı kediyi sıkıştığı yerden zorlukla çıkarmayı başardı. Saatlerce orada kaldığı tahmin edilen kedi hareket etmekte zorluk çekse de sağlıklı olması hayvansever öğretmene ve kurtarma için çaba gösteren esnafa derin bir nefes aldırdı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.