Son Dakika

• No Posts Found

HAFTANIN YORUMU – SÖKE’DE BAZI GELİŞMELER

 

MUSTAFA ULUÇAY

Siyasi partiler seçim çalışmalarını hızla sürdürüyorlar, Aydın MHP’den 2. sıra Milletvekili Adayı Sökeli Sayın Güntekin Şimşek, gece-gündüz hiç durmadan çalışıyor. Mütevaziliği, Akademisyen kariyeri, Söke’ye olan sevgisi ve Sökelilik samimiyetiyle Söke’ye, Aydın’a ve ülkeye hizmet aşkını ve idealini seçmenlere anlatmaya çalışıyor. Bu alanda olanca çabasıyla, konuşmalarıyla ve tavrı hareketleriyle hergün vatandaşların karşısında. Sarfettiği efor ve gösterdiği performansla üçüncü Adaya bile ufuk açmakta ve ciddi manada ümit vermektedir. AKP’den 3. sırada olan Sayın Metin Yavuz da Sökeli olması dolayısıyla, vatandaşın gösterdiği ilgi açısından seçilme şansı yüksek görünüyor. Sökeliler olarak bu durum bizleri sevindirmektedir. Çünkü, Söke’nin bu makus talihinden kurtulması için bunlar çok önemli bir şans olarak değerlendirilmektedir. Elbette bu durumun aksini düşünenlerde var ve olacaktır, siyaset bu, farklı düşüncelerin olması demokrasinin gereği. Vatandaşın teveccühü ve tercihi önemli, çünkü neticeyi sandıkta onlar belirleyecek. Dileğimiz ve temennimiz hayırlı, ülkemiz ve milletimiz için istikbalimize yararlı bir seçim olmasıdır. Seçimden sonrasında problem çıkaracak, şunu istemezük, bunu kabul etmezük peşin hükümlülüğe şimdiden soyunanlara Allah’tan idrak ve mümeyyiz akıl diliyoruz. İyi niyet ve samimiyetimizle toplumumuzun ferasetine inanıyoruz. İnşallah iyi olacak.

 

SÖKE’Yİ  İYİ  GÜNLER  BEKLİYOR

 

Sökeli hayırseverlerden emniyete 7 araç bağışlanmış. Bu, İlçemiz adına güzel ve sevindirici bir gelişme. Hayırseverliği ile çevrede ün yapmış olan Söke’miz, yine göğsümüzü kabarttı. O hayırseverlere teşekkürler ediyoruz ve bu hasletlerinden dolayı onları kutluyoruz. Bu güzel haberin yanında, bir güzel haber daha, yağmurların ovadaki ekili alanlara yararlı olması ve dağlarımızda zeytin ve meyvelere bereketlilik sağlaması da inşallah sevindirici olacaktır. Ancak, şu sivrisineklere bir çare bulmakta sanırım geç kalındı. Gece yapılan o ilaçlama da pek faydalı olmuyor. Çünkü, üretim merkezi bataklıklara zamanında etkili müdahale gerekli idi, yapılmadı, yoksa tek-tek sinek avlamakla başa çıkılmaz. Sulama Birlikleri artık devletleştiriliyormuş. İnşallah daha faydalı ve iyi olur. Bu arada, geçen hafta Söke Belediye Meclis toplantısında vatandaşların itirazları reddedilmiş. Ne diyelim, bu dönem Söke Belediyesi bir takım enteresanlıklara imzalar atmakla galiba tarihe geçecek! Muhtarlar, Beşparmak dağına takılan “Latmos” adına itirazlarını sürdürüyorlar ve yerden göğe kadar haklılar. Bize ait olmayan o adı biz kullanmayalım, ait olmayanlar kullansın, bizim dağımız Beşparmak’tır. Çerçioğlu da, Aydın’a 40 yıldır yapılmayanı 4 yılda yaptık demiş, nedir o acaba 40 yılda yapılmamış dillere destan olacak olan 4 yıllık eserler? Söke’de yolların tamirinden başka bir şey görmedik. Neyse, Ramazının son günlerini yaşadığımız hengamede onuda geçelim. Gelelim İftar yemeklerine, bu yemekler iyi oluyor. Tanışma, kaynaşma ve siyasette buluşma açısından bir araya geliniyor, Allah hepsinin sonuçlarını hayırlı etsin.

 

BAZI  ENTERESANLIKLAR DA  OLUYOR

 

Geçen hafta Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve ayni zamanda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın Refik Karataş, Kaymakamımız Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu’na, Emniyet  Müdürümüz Sayın Yalçın Şipal ve Jandarma Komutanımız Sayın Yüzbaşı Gökhan Kurkan’a trafiğe olan hizmetlerinden dolayı Plaket vermiş. Enteresandır bu merasimde Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Toyran yok. Neden acaba? Söke’nin şehir içi trafiği Allah selamet versin! Sayın Karataş’ın bu jesti de, bu ahvali şerait içinde enteresan değil mi? Birde Atatürk Mahallesi’nde çöp konteynırı olayı var, oda ayrı bir enteresanlık örneği, 61 imza ile çöp konteynırı konuyor, 27 imza ile konteynır kaldırılıyor. Buda Söke belediyesi adına farklı bir demokrasi örneği galiba! Evet, şu sokak düğünleri kaldırılmalı, 5 Haziran salı günü gazeteniz Yeni Söke’de manşetten verilen haber de “Düğün evi, asker evi, yas evi olmasın” deniyor, çok doğru. Bu konuyla ilgili Kaymakamımız Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu’nun Başkanlığında bilgilerdirme toplantısı yapılıyor. Bu toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Sayın Yalçın Şipal, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Yüzbaşı Gökhan Kurkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Yapıcı, İlçe Sağlık Müdürü Sayın Esma Gürsoy ile Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Muhtarlar katılmışlar, enteresandır bu toplantıda da Belediye Başkanı Sayın Toyran yine yok. Neyse, Bayram geliyor burada duralım ve herkese Bayram sevinci ve neşesiyle esenlikler dileyelim. Hoşça kalınız efendim.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.