Son Dakika

• No Posts Found

ÖZTÜRK: GARNİZON KAVŞAĞI VE SARP DERESİ TEMİZLİĞİ BAYRAM ÖNCESİ BAŞLAYACAK


İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, geçtiğimiz günlerde Söke’ye gelen Genel Başkan Yardımcılarından Deniz Depboylu’nun girişimleri sonucunda Söke Garnizon Komutanlığı yanında yapılacak olan kavşağın çalışmalarının ve ayrıca Bağarası Sarp Deresi temizliğinin Ramazan Bayramı öncesinde başlanacağını söyledi.

Veysel Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Genel Başkan yardımcımız ve aynı zamanda Aydın Milletvekilimiz Deniz Depboylu, Söke’de ve Bağarasında çalışmalarda bulunmuştu. Bu çalışmalar sırasında esnaflarımızdan şikayetler gelmişti. Bu sanayi esnaflarımızdan gelen şikayetlerin başında Çevre Yolu üzerinde bulunan Garnizon Komutanlığı yanında yapılacak olan kavşakla ilgilgiydi. Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Deniz Depboylu Hanımefendi’nin danışmanı aradı. Karayolları Bölge Müdürü ile kavşak konusunda görüşmü. Bölge müdürü kavşakla ilgili alt yapının ve projenin hazır olduğunu söylemiş ve çalışmaların Ramazan Bayramı öncesinde başlayacağı sözü vermiş. Yani büyük bir sorun olan Garnizon kavşağının yapımı bugün veya yarın başlıyor.

Bunun yanında yine Bağarasına ziyaret ettiğimizde mahalle sakinleri Sarp Derisi ile ilgili sorunlarını dile getirmişlerdi. Sarp Deresi bulunduğu gibi tahliyesi henüz tamamlanmadı. Tarlaların içinde son buluyor. Bu ekili olanlar için büyük bir sorun. Ancak derede kurbağaların olduğu ve bundan dolayı yılanların dereye indikleri ve evlerine girebilecekleri konusunda sıkıntıyı dile getirdiler. Derinin temizlenmesini talep etmişlerdi.

Genel Başkan yardımcımız Deniz Depboylu bu konuyu da DSİ Bölge Müdürlüğüne ileterek, derenin temizlenmesi konusunda girişimlerde bulundu. Deniz Depboylu bizi aradı ve Bağarası Sarp Deresi temizliğinin de Ramazan Bayramı öncesinde başlanacağını söyledi. İki önemli sorun Genel Başkan Yardımcımız Deniz Depboylu’nun girişimleri ile çözümü hızlandı” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.