Son Dakika

• No Posts Found

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu: “RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİNDE HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK”

İsmail Eravcı

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Cuma günü kutlamaya başlayacağımız Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların Bayramı daha rahat ve güvenli geçirebilmeleri adına her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, özellikle turizm merkezlerine giden Kuşadası, Didim, Bodrum gibi yol güzegahlarında 24 saat boyunca ekiplerin görevde olacağını söyledi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, Bayram süresince aldıkları tedbirlerinin ağırlığını trafik, güvenlik ve sağlık konularında olduğunu belirterek “Söke konumu gereği turizm beldelerine giden yol kavşağında. Bundan dolayı Perşembe gününden itibaren Başta Aydın Söke, Kuşadası Söke, Söke Didim Bodrum ve Söke Güllübahçe  yollarında trafik yoğunluğu 2-3 katına çıkacak. Bunları göz önüne alarak gerek İlçe Emniyet Müdürlüğümüz gerekse İlçe Jandarma Komutanlığımız sorumluluk bölgelerinde 24 saat görevde olacaklar. İlave ekiplerle yollarda trafik güvenliği ve denetimleri yapılacak. Sürücülerimizin yollarda hız yapmamalarını istiyoruz. Hız sınırına uysunlar, trafik kurallarını uysunlar. Bayramda trafik konusunda her hangi bir sıkıntı olmaması için her türlü tedbiri aldık” dedi.

Bilindiği gibi 24 Haziranda Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin yapılacağını belirterek “Bundan dolayı Ramazan Bayramında çok daha yoğun bir trafik yaşanacak. Adaylar çalışmalarını sürdürüyorlar. Adaylarımızın bayramda sorunsuz şekilde çalışmalarını sürdürmeleri için her türlü tedbiri aldık. Güvenli bir seçim geçirebilmeleri için tedbirler artırıldı” dedi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu Ramazan Bayramı nedeniyle yaptıkları yardımlarla ilgili de bilgiler vererek “2 bin kişiye gıda paketi yardımında bulunduk. Bunun yanında 780 kişiye nakit para yardımında bulunduk. Toplam Vakıftan yaptığımız yardım miktarı 166 bin TL.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.