Son Dakika

• No Posts Found

GÜNTEKİN ŞİMŞEK: ŞU ANA KADAR AYDIN’DA 50 BİN KİŞİNİN ELİNİ SIKTIM

İsmail Eravcı

MHP Aydın Milletvekili Adayı Doç. Dr. Güntekin Şimşek, Gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada, seçim çalışmalarına başladığından bu yana Aydın ilinin mahallelerinin yüzde 90’ını ziyaret ettiğini belirterek, bu kapsamda 50 bin kişinin elini sıktığını söyledi. Güntekin Şimşek, çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında, 1’inci etap çalışmaları için saat:11.30 – 16.00 arası Koçarlıda İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile birlikte pazar yeri, çarşı ve sanayii esnafını ve de vatandaşları ziyaret ederek, sohbet ettiklerini belirterek “24 Haziran seçimlerinde, Milletimizin birlik ve de beraberliğe olan ihtiyacını anlatıp, TBMM’de Aydın’ımızı  temsil etmek için desteklerini istedik. Vatandaşlarımızın ilgisi ve teveccühü bizleri ziyadesi ile memnun etti.”dedi.

Bu arada Gazeteniz Yeni Söke’ye enerji konusunda da düşüncelerini açıklayan Güntekin Şimşek Jeotermal konusuna değinerek yasayı çıkaranlara gönderme yaptı   “Jeotermal yasası çıkarken bunun Aydın’a zararının olacağını incelediler mi acaba. Artı – eksilerin ne olacağını incelediler mi acaba. Eğer bu irdelenmiş olsaydı en azından bir gensoru veya başka bir unsurla buna karşı çıkılabilirdi. Jeotermal yasasının çıkması engellenebilirdi. Enerji dünyanın en büyük sorunu. Bugün dünyada en tepedeki şirketler yani dünya ölçeğinde iş yapan şirketler kaya gazından enerji çıkaracak noktaya varıncaya kadar çalışıyorlar. Çünkü dünyanın enerjiye ihtiyacı var. Bugün ABD’nin petrol rezervi 26 yıllıkmış. Kaya gazı ile buna 50 yıla çıkarmışlar. En az 50 yıllarını garanti altına almak istiyorlar. Bizim ülkemizde ise sadece 5 yıllık kalkınma planları var. Bizim en uzak hedefimiz 5 yıl, Oda neden. 5 yılda bir seçim olduğu için biz enkaz devraldık diyebilmek için 5 yıllık plan yapıyoruz. Adam 50 yılını planlıyor” dedi.

Bu arada Türkiye’nin araba üretmesine gerek olmadığını söyleyen Güntekin Şimşek “ Bizim araba üretmemize gerek yok, biz arabanın yazılımını gerçekleştirelim. Adamlar bize muhtaç olsun. Bizim önce eğitim, sonra bilgi, sonra enerji anlamında bunları yapmamız gerekiyor” diyerek sözlerini şöyle bitirdi “ 24 Haziran demokrasi bayramı. Seçmenlerimizin doğru anahtarı kullanıp, doğru kapıyı açmalarını temenni ediyorum. Sorumluluklarını yerine getirsinler. Doğru kapıyı açsınlar ve o doğru kapıdan da doğru kişiyi geçirsinler. Seçimlerimizin memleketimize ve vatanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.