Son Dakika

• No Posts Found

SEÇİMLER HAKKINDA DÜŞÜNMEK

Şöyle bakıyorum da miting meydanlarında söylenenlere, hayret ediyorum. Gerçekten bütün bu söylenen sözler, vatana, millete hizmet aşkından mı? İnanın bazılarını aklım almıyor. İktidarda olan siyasi parti ve “Cumhur İttifakı” liderleri diyorlar ki, memlekette her şey iyi gidiyor, endişe edecek bir durum yok, bu seçimde yine iktidarda kalırsak, memleketi daha iyi günler bekliyor.

MUSTAFA ULUÇAY

Yarım kalan yatırımları tamamlayacağız ve yeni yatırımlar yapacağız, ülkeyi refah seviyesi daha yüksek düzeylere taşıyacağız. Atatürk’ün hedef gösterdiği “Muasır devletler seviyesine” çıkaracağız. “Millet İttifakı” çerçevesinde birleşen Muhalefetteki siyasi parti liderleri ise, ülkenin gidişatı hiçte iyi değil, ekonomi kötü, borç içindeyiz. Birde, yeni oluşturulmak istenen tek adam sistemi olan” Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden” geri eski sisteme döneceğiz. Bu sistemi istemiyoruz.

İktidarın bir takım yatırımlarının bazılarının durumunu değiştireceğiz, bazılarını iptal edeceğiz, bazılarının da önünü keseceğiz. Mesela, Şehir hastaneleri, Uluslararası hava alanı ve Kanal İstanbul ve Yerli otomobil gibi yatırım ve projeleri iptal edeceğiz ve ya durduracağız diyorlar. Bu konuda isim ve resim vermiyorum, çünkü siz okurlarımın bu alanda benden daha bilinçli olduğunuza inanıyorum.

Haliyle benimde bir görüşüm  var, ona da girmiyorum. Ama, bütün dileğim seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize faydalı ve hayırlı olmasıdır.     Şimdi düşünüyorum da, siyasi parti liderlerimizin bu konularda haklılık payları ve bunları gerçekleştirilebilme imkanları var mı? Muhalefetin söyledikleri doğru mu, yapacaklarının ülkemize ve insanlarımıza olumlu katkı sağlamaları mümkün mü? İktidar ve Cumhur İttifakı Liderleri ülkenin bekası ve ilerlemesi daha hızlı ve seviyeli olarak, yeni sistemle gelişerek devam edecektir diyorlar ve yaptıklarını-yapacaklarının teminatı olarak gösteriyorlar.

Muhalefetteki Millet İttifakı ise, iktidarın yaptıklarının bazıları lüks ve gereksiz, Külliye ve Uluslararası Hava alanı, Şehir Hastaneleri, Kanal İstanbul ve yerli otomobil yapmak gibi. Zaten ekonomi de çökmüşüz diyorlar. İyide sizin vaatleriniz, Öğretmene senede bir maaş ikramiye, Üniversite öğrencisine bin tl. burs ve işsiz gençlere maaş vereceksiniz! Çöken ekonomide bunlar nasıl gerçekleştirilecek? Mevcut bazı büyük yatırımları durduracak ve bazı projeleri uygulamaktan vaz geçeceksiniz.

İyi ama siz ne yapacaksınız? Ülkeyi yüksek uygarlık düzeyine hangi yatırımlar ve projelerle ulaştıracaksınız? Vatandaş bunları soruyor ve tabi öğrenmesi de hakkıdır. Çünkü, değerlendirmesini ona göre yapıp sandığa gidecektir.Vatandaşlar, televizyon ekranlarında Cumhurbaşkanı Adaylarının konuşmalarını dinliyor, hal ve hareketlerini de izliyor, Cumhurbaşkanlığı vakarı, oturaklılığı, olgunluğu, bilgeliği, dürüstlüğü, ciddiyeti ve bütün bunların beraberliğinde, devletimizi ve milletimizi, dünya devletleri nezdinde temsil kaabiliyetini ölçüp biçmektedirler.

Elbette yönetimde dirayetli, ehliyetli ve liyakatli olanını, her zaman olduğu gibi bu seçimde de değerlendirecektir. En doğrusunu yapacağına yürekten inanıyorum. Haliyle her vatandaşın kendi çapında bir görüşü ve düşüncesi vardır ve herkes de kendine göre haklıdır. Bu nokta da aklıselim, feraset, iz’an ve olayları temyiz kudreti rol oynayacaktır.

Ülkenin şu ortamda sıkıntısı nedir? Yokluğu, kıtlığı, hasreti ve özlemi çekilen ne var? Her şeyi toz-pembe görmek ve herkese mavi boncuk dağıtmak diye bir hayal perestlik peşinde giden yok. Ama, kara-mizah çizenler ve birtakım sıkıntılara girmemizi isteyenler var, bunlar için senaryolar hazırlayan, yurt içinde ve dışında komplolar kuranlar var.

Teröre arka çıkan, yandaşlık yapan, övgü düzen ve terörle yapılan amansız mücadeleyi hazmedemeyen veya dolambaçlı ifadelerle, siyasi çıkar bekleyenler var. İşte bütün bunların görülmesi, analizinin yapılması ve sonuçta hakkaniyetin galip gelmesi dileğimizdir. Allah’ın yar ve yardımcımız olmasını niyaz eder, Mübarek Ramazan Bayramı’nızın kutlu olmasını diler ve mutluluklar içerisinde geçirmenizi temenni ediyorum. Hoşça kalınız efendim.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.