Son Dakika

• No Posts Found

PAMUK ÜRETİCİSİ YAĞMUR SAYESİNDE BAYRAMA RAHAT GİRECEK

İsmail Eravcı

Geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen yağmurların yağmasının pamuğa zarar  değil bilhassa fayda sağladığı belirtilirken, üreticinin yağmurlar sayesinde Ramazan Bayramına rahat gireceğin belirtildi. Söke Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer ve Söke Ziraat Odası Meclis üyesi Muzaffer Kovancı, yağmurların neredeyse birinci su yerine geçeceğini söylediler.

Söke Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Kovancı yaptığı açıklamada “Pamuk üreticisi ekim döneminde yağmur istemez. Aslında yağmuru hiç istemez. Ancak geçtiğimiz günlerde yağan yağmur ilaç gibi geldi. Yağmur ovanın tamamında etkin oldu. Neredeyse birinci su yerine geçti ve üreticinin su ihtiyacını öteledi. Eğer yağmur yağmamış olsaydı, Ramazan bayramında su ile uğraşacaktık. Yağmur yağdığı için sulamalar Bayram sonrasına kalacak. Bizleri memnun etti” dedi.

Söke Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer’de yaptığı açıklamada “Yağmur Söke Ovasının yüzde 99’luk bölümünde faydalı oldu. Bu sene kuraklıktan dolayı barajlarda yeterli su birikmedi ve suyu tasarruflu kullanmak gerekiyor. Bundan dolayı ne kadar az su kullanırsak o kadar iyi. Yağmur pamuğa zarar değil fayda sağladı. Ramazan Bayramına rahat gireceğiz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.