Son Dakika

• No Posts Found

AVŞAR İÇME SUYU PROJESİNİN MALİYETİ 3 MİLYON TL

İsmail Eravcı

Söke’ye bağlı Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan geçtiğimiz pazartesi günü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Sökeli muhtarlarla yaptığı toplantıda, mahalledeki içme suyu sıkıntısını gündeme getirdiğini belirterek, projenin hazırlandığını ve 2019 yılı yatırım programına alındığı bilgisinin kendisini verildiği söyledi.

Avşar Mahallesinde içme suyu sondajının Yeşilköy’de olduğunu söyleyen Muhtar Erdoğan Bakan “Mahalleye içme suyu Yeşilköyden ishale hattı ile geliyor. Bu yaklaşık 40 yıldır böyle. Şebeke hattı artık eskidi. Sık sık şebekede patlaklar meydana geliyor. Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri patlaklar nedeniyle en az haftada bir mahalleye geliyor. Patlaklar nedeniyle tonlarca su boşa akıyor. Bu suyun maliyetini de artırıyor. Patlaklar nedeniyle şebekeye istenmeyen maddeler karışıyor. Yani içme suyumuz sağlıklı değil. Biz içme suyu şebekesinin yenilenmesini istiyoruz. Bu konuda büyükşehir Belediyesi bir çalışma yapıyor. Bunu biliyoruz. Geçtiğimiz pazartesi günü Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na içme suyu projesinin son durumunu sorduk. Bunun üzerine Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun bilgisi dahilinde ASKİ yetkilileri bilgiler verdi. Avşar’da içme suyu şebekesinin sıfırdan yenileneceğini ve bunun maliyetinin yaklaşık 3 milyon TL civarında olduğu bilgisini verdiler. Projenin hazır olduğu açıklanırken yatırımın 2019 yılı yatırım bütçesine alındığını ve 2019 yılında Avşar İçme suyu şebekesinin yenileneceğini söylediler. 2018 yılının ortalarına geldik. Bugüne kadar bekledik. 6 ay daha bekleriz” dedi.

Bunun yanında yaşlılar için yürüyüş yolu talebinin ise Başkan Çerçioğlu tarafından olumlu karşılandığını söyleyen Erdoğan Bakan “Yaşlılarımız kamyonlar nedeniyle yol kenarında yürüyüş yapamıyor. Köy mezarlığı yanında bir yürüyüş yolu sözü başkanımız Çerçioğlu tarafından verildi. Bunun yanında yaşlıların spor yapmaları için aletlerde konulması kararı verildi” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.