Son Dakika

• No Posts Found

ÇERÇİOĞLU’DAN ZEYTİNLİK YOLU SÖZÜ

İsmail Eravcı

Söke’ye bağlı Güneyyaka Mahalle Muhtarı Ali Çıtak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendilerine yarım kalan zeytinlik yolunun tamamlanacağı sözünü verdiğini belirterek çalışmaların seçimden sonra başlayacağı sözü verdiğini söyledi.

Ali Çıtak yaptığı açıklamada “Pazartesi günü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun davetini kabul eden her muhtar gibi bende mahallemin eksiklerini dile getirdim. Benim isteğim yol ve sokakların parke döşenmesi değildi. Üretime dönük projelerdi. Bundan önce de Yeni Söke Gazetesinde birkaç defa gündeme getirdiğim bir sorunumuz vardı. Kaygıllı ile Güneyyaka Mahallesi arasında Özel İdare Genel Sekreterliğince açılmasına başlanan ancak yola bağlantısı 1 km. kala yarım kalan yolun açılması konusundaki talebimi ilettim. Zeytinlik yolunun bölge için önemini bir kez daha Başkanımız Çerçioğlu’na anlatma fırsatı buldum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu acil yapılacak işler arasına zeytinlik yolunu da dahil etti. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden sonra yolun başlayacağını söyledi.

Bizim isteğimiz yolun bağlantısının yapılması ve açılan bölümlerin bakımdan geçirilmesidir. Yolun geçtiği bölge zeytinlik alanların en yoğun olduğu alanlardır. Üstelik Söke’de hatta Aydın’da devlet imkanları ile yapılan ilk zeytinlik yolu projesidir. Ama yolun açılması sırasında yaşanan küçük bir arazi anlaşmazlığı 10 km’lik yolun 1 km.lik bölümü açılamadı. Bundan dolayı yolu kullanamıyoruz. İnşallah önümüzdeki seçimlerden sonra yol açılır da üreticiler yolu sorunsuz şekilde kullanmaya başlar. dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.