Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

 İsmail ERAVCI

Söke’de Adnan Menderes Üniversitesi’nin kurulduğu tarihten bu yana bir ilk gerçekleşti. İlk defa 2018 yılı yaz mevsiminde Söke İşletme Fakültesi bünyesinde yaz okulu açıldı. 7 hafta sürecek yaz okuluna 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı bilgisi verildi.

ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Söke’de göreve gelirken, hedeflerinden birinin Söke İşletme Fakültesi bünyesinde yaz okullarını faaliyete geçirmek olduğunu belirterek “Bunu gerçekleştirdiğimiz için memnunum. Bugün itibariyle Söke İşletme Fakültesinde öğrenci sayımız 1600’ü buldu. Yaz okulumuz 25 Haziran tarihi itibariyle açıldı ve derslere başlandı. 17 dersten açılan yaz okulumuzun süresi 7 hafta. Bu 7 hafta süresince öğrencilerimize başarısız olduğu derslerin yanı sıra bir üst sınıf için hazırlık eğitimleri de verilecek. 17 dersten 500 dolayında öğrencimiz yaz okuluna devam ediyor. Başka bir deyişle fakültemizdeki öğrencilerin 3’te 1’i yaz okuluna devam ediyor. Yaz okulumuz 10 Ağustos Cuma günü sona erecek.  Söke İşletme Fakültesinde yaz okuluna devam etmek için sadece Söke İşletme Fakültesi öğrencisi olmakta gerekmiyor. Başka okullardan da öğrenciler bu yaz okuluna katılabilir. Önümüzdeki yıllarda başka okulların öğrencilerinin de açtığımız yaz okuluna kayıt yaptırması için çalışacağız. Böylece Söke’deki üniversite eğitiminin 10 aya kadar uzatmayı düşünüyoruz.

Yaz okullarının önemi çok fazla. Öncelikle öğrenciler başarısız oldukları dersleri yaz okullarında aldıkları takviye eğitimi ile başarılı duruma geçiyorlar. Bunun yanında yaz okulunun başka bir faydası da bir üst sınıfa geçen öğrenciler için hazırlık oluyor. Öğrenci yaz okulunda eğitim alacağı dersleri kendisi belirliyor ve bir üst sınıfa hazır geliyor. Bir üst sınıfa hazır gelen öğrenci zorluk çekmeden eğitim öğretimine devam edebiliyor. Önümüzdeki yıllarda yaz okullarına devam eden öğrenci sayılarını yükselteceğiz. Bu sene ilk defa yaz okulu açılmasına rağmen 500 öğrencinin yaz okuluna devam etmesi bizim için önemli. Ne kadar çok öğrenci yaz okuluna devam ederse şehrin ekonomisi için önemli. Çünkü bu gençler yaz okulu süresince de harcama yapmak durumundalar. Yani şehrin ekonomisine sıcak para bırakıyorlar. Yaz okulumuz büyüyerek devam edecek ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.