Son Dakika

• No Posts Found

AYDINLI İNSANIMIZIN ÜLKE YÖNETİMİNDE DAHA FAZLA SÖZ SAHİBİ OLMASINI İSTİYORUZ


İsmail ERAVCI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan ve milli iradenin tezahürü olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçim sonuçlarının Türkiye VE Aydın için hayırlı olmasını dileyen Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu başkanı Halil Apaydın, Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ve Aydın Milletvekillerini kutladıklarını, yürütme ve yasama görevlerinde başarılar dilediklerini söyledi.

Apaydın yaptığı açıklama “Türkiye’mizin bilim, sanat, hukuk, ekonomi, sanayi, teknoloji alanında gelişmesi, kalkınması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi her Türk Vatandaşı gibi bizim de en büyük temennimizdir. Bu temennimizin en kısa sürede gerçekleşmesi, ülkemizin dünya nezdinde hak ettiği yere gelmesi için herkese görev ve sorumluluk düşmektedir. Toplumsal uzlaşma içinde birlikte hareket edildiği takdirde Türkiye’mizin ve Aydın’ımızın çözülemeyecek sorunu bulunmamaktadır. Bu kapsamda Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bizler inanıyoruz ki; sorunlarımızın çözümü için şimdi devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve vatandaşımızla birlikte çalışma zamanıdır.

Kadim uygarlıkların beşiği olmuş ve Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yüzü, yiğit efelerinin diyarı Aydınımızın ortak değerlerinin korunarak yaygınlaştırılması, kültürel mirasının korunması yeni nesillere tanıtılarak geliştirilmesi tüm Aydınlıların ortak sorumluluğudur. Aydın’ımızın bilinen ve çözülmesi gereken sorunlarının en kısa sürede çözümü, daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi, üretim alanlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda verimli kullanılması, üretilen ürünlerin çeşitliliği ve kalitesinin artırılması, katma değeri yüksek ürünlere işlenmesi ve ihracatının arttırılması, doğa ile barışık yatırım alanlarının oluşturulması ve kalkınma odaklı projeler üretilmesi, gelişen teknolojinin takip edilmesi ve uygulanabilmesi için ilimizin tüm kurum ve kuruluşlarla ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ve tam uyum içinde çalışılması, yenilikçi fikirler üretmesi ve uygulaması gerekmektedir.

Bunun yanında siyasi ve bürokratik alanda Aydınlı insanımızın ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olması ilimizin gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır. Aydınlılar Derneği bürokraside,  siyasette, iş dünyasında, sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Aydınlı insanımızın artması ve bu amaçla çalışılması kuruluş gayelerimizden birisidir. Çünkü Aydın insan potansiyeli yeterli bilgi, beceri ve donanıma sahiptir ve Aydın’ımız ve Aydın İnsanı bunu hak etmektedir.

Dernek olarak amacımız; Aydın Ankara hattında bir köprü vazifesini yerine getirerek hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımak, Aydın ve bölgemiz insanlarının yanında olmak ve sahip çıkmak, Aydın’daki kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hareket ederek Aydın’ımızın gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamak, Ankara’da Aydın’ımızı güçlü bir şekilde temsil ederek Aydınımıza, Bölgemize ve Türkiye’mize hizmet etmektir.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında ülkemiz ve Aydınımızın kalkınması adına vizyoner projelerin geliştirilmesinde ideolojik ayrışmaları bir tarafa bırakarak siyasette, bürokraside, iş dünyasında ve sivil toplumda yer alan hemşerilerimizin işbirliği içerisinde çalışarak Aydınımızın ve Aydınlının güçlenmesine destek vermenin bir görev olduğuna inanıyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.