Son Dakika

• No Posts Found

YAYALARA KAPALI KALDIRIM


İsmail ERAVCI

Söke Kemalpaşa Mahallesi Koyuncuoğlu Caddesinin Söke Çayı yanındaki yaya kaldırımı tel örgülerle kapatılarak yayaların kullanımına kapatıldığı gözlendi. Yoğun bir araç trafiğinin yaşandığı Koyuncuoğlu caddesinde konutlarıı bulunduğu alanda düzenli kaldırımların olmaması da cçaddenin yaya trafiği için tehlikeli hale geldiğini belirtildi.

Koyuncuoğlu Caddesi üzerinde oturan vatandaşlar şikayetlerini dile getirip “Kuşadası ve Yenikent Mahallesi istikametinden gelip sanayi ve santral Garajı istikametine gidecek araçlar madenciler köprüsünden Koyuncuoğlu Caddesini kullanıyor. Çünkü Cumhuriyet Meydanı kavşağı ve Emniyet Müdürlüğü önündeki köprüden Ömer Koyuncuoğlu Caddesinin devamı olan dere caddesine girmek yerine doğrudan Ömer Koyuncuoğlu caddesini kullanıyorlar. Bunun yanında Cumhuriyet Caddesini kullanmak istemeyen sürücülerinde alternatif olarak kullandıkları Ömer Koyuncuoğlu caddesi Söke’nin trafik akışında önemli bir yere sahip.

Ancak bu kadar önemli bin cadde de kaldırım yayalara kapatılmış durumda. Yayalar için Ömer Koyuncuoğlu Caddesi çok tehlikeli. Çünkü kaldırım yayalara tel örgülerle kapatılırken birde tel örgünün yanına araçlar park ediyor ve bu park nedeniyle cadde üzerinde tek aracın geçebileceği kadar bir yol kalıyor. Böyle olunca yayalar için yolda yürümek büyük sıkıntı yaratıyor.

Kaldırımın yayalara kapatılmasını anlayamıyoruz. Tel örgüler yapılırken, kaldırımları içine almadan yapılmasını istiyoruz. Kaldırımların yayalara kapatıldığı başka bir şehir yoktur herhalde. Kaldırımlarda yayaların yürüyeceği kadar yer bırakılmasını istiyoruz. Söke’de son zamanlarda kaldırımların yayalara kapatılması gelenek haline geldi. Bir an önce kaldırımların yayalara açılmasını istiyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.