Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE VOLEYBOLSPOR KULÜBÜ KURULDU

İsmail ERAVCI

Söke’ye voleybolda 2. lige çıkma başarısı gösteren Remzi Zeytinoğlu Spor Kulübü’nün sürpriz bir kararla kapatılmasının ardından kulüp yeni yönetimi ve ismiyle tekrar kurularak faaliyete geçti.

Açılış yemeğinde bir araya gelen yeni yönetim ve sporcular, bu özel günü kutladı. Söke Voleybol Kulübü Başkanı Mustafa Özay, yeni başkan olarak kulübün başına geçti. 2. lig hakları da muhafaza edilen  kulübün açılış yemeğine Başkan Mustafa Özay’ın yanı sıra Voleybol Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Turan Günen, Sökeli Milli Voleybolcu Ezgi Akyaldız, kulüp yöneticileri ve voleybolcu kızlar katılım gösterdi.

Söke’de Mutlu Yıldırım hocanın katkılarıyla 10 yıldan daha fazla zamandır voleybol çalışmalarının devam ettiğini dile getiren  Söke Voleybol Kulübü Başkanı Mustafa Özay  ,” Biz farklı kurumlarda, kuruluşlarda çalışmalarımızı sürdürdük. O dönemden beri biz kulüp kurma fikri içerisindeydik. Bugün yaptığımız faaliyetle birlikte Söke Voleybol Spor Kulübü’nün  açılışını gerçekleştirdik. Bundan sonra hem alt yapılarda hem de 2. ligde bir takımımız olacak. Tabi ki bu yıl şampiyon olmak gibi bir hedef fazlaca hayal ürünü olur. Ancak 2. ligde kalıcı olmak istiyoruz. Devamında bir üst liglere çıkmak istiyoruz. En önemlisi de şu, Söke’deki gençlerimize ve çocuklarımıza spor yaptırmak istiyoruz. İnternette, bilgisayarda, telefonda vakit geçireceklerine, istiyoruz ki salonda vakit geçirsinler. Söke Voleybol Spor Kulübü’müzün lokomotif branşı voleybol olacak. Ama diğer branşlarda da alt yapı faaliyetlerini sürdüreceğiz. Başka sosyal  ve kültürel faaliyetleri de gerçekleştireceğiz. Kalıcı güzel bir atılım olacak. İnşallah bu kulüp sayesinde gençler ve çocuklar daha sağlıklı insanlar olarak yetişebilirler. Tabi ki bu yolda daha iyi noktalara gelebilmek için sponsorlara ihtiyacımız var. Tüm Sökelilerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

Söke Voleybol Takımı’nın geçen sene bölgesel ligden şampiyon olarak ayrıldığını dile getiren Voleybol Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu,” Bu çok farklı bir güzel olay. Söke voleybola gerçek desteğini veriyor.  Genç takım da şampiyon oldu. Söke çalışmalarının karşılığını 2. lige çıkarak kazandı. İnşallah 2. ligde kalmayı da başararak güzel bir sezon geçirir. Benim gönlüm tabi ki şampiyon olmasından yana. Şu anda Aydın’da bayanlar kategorisinde 3 tane 2. lig takımımız var. Aydın Büyükşehir Belediyespor, Nazilli Belediyespor ve Söke Voleybolspor. İnşallah bu takımlar en iyi başarıları göstererek Aydın Büyükşehirliyim. Üçünü de canı gönülden destekliyoruz. 3 tane 2. lig takımı bir tane de Sultanlar Ligi’nde takımı olan Aydın, voleybolda çağ atlayacak. Erkekler 2. lig takımımız da aynı şekilde bizi en iyi şekilde temsil edecekler. Tabi bu noktada basın mensuplarımıza çok iş düşüyor. Bunu nasıl yayabiliriz, bunları düşünmeliyiz. Sosyal medya ile basın mensupları ile belediye başkanlarının destekleri ile bu yayılabilir.” ifadelerini kullandı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.