Son Dakika

• No Posts Found

HAFTANIN YORUMU – YENİ SİSTEM BAŞLIYOR

MUSTAFA ULUÇAY

Türkiye sistem değişikliği ile yeni bir döneme giriyor. Bu gün bunun ilk adımı atılıyor. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Mecliste yemin ederek bu sistemdeki yeni görevine başlayacak. Meclis dışından atayacak olduğu yeni Kabine de görev devir-teslimiyle yarın yeni görevlerine başlayacaklar. Bu, ülke için hizmet akışında sürat ve süreklilik açısından daha verimli ve zaman kazanımlı olacağı ifade ediliyor. Çünkü, hizmette uğrak mahalleri azalacak, icraat çabuklaşak, ülkenin gelişim grafiği yükselecek, dolayısıyla refah seviyesi de artmış olacak. Bunlar ülkemiz için gerçekten özlemi çekilen gelişmelerdir. Zamanında verilemeyen hizmetler ve yapılamayan yatırımlar ülkenin kalkınmasını da geciktirmektedir. Ülkemiz yıllardır hep bunun sıkıntısını çekti. Bugün git, yarın gel, süresi geçti, zamanında yapılamadı serzenişleriyle bizim gibi yaşı ilerlemiş vatandaşların ömrü böyle tükendi. Artık çağın hızına ulaşmakta bizde adımlarımızı süratlendirip sıklaştıralım. Bilim, fen, felsefe ve sanat alanında açılmış olan arayı kapatalım. Bu olmayacak şey değil, yeter ki üretmeye ve gelişmeye yönelik planlı çalışmalar yapalım, sebat ve azimle belirlenen hedeflere yürümekte kararlı olalım. Allah’ın izni ve idarecilerin de gayreti ile bu  olacaktır, sıradan bir vatandaş olarak ben buna inanıyorum.

SEÇİM  SONUÇLARI  AÇIKLANDI

YSK 24 Haziran 2018 pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçim sonuçlarını açıkladı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan % 52. 59’ la Cumhurbaşkanı seçildi. Partiler arasında Milletvekili dağılımı da şöyle olmuş Ak-Parti 295, CHP 156, MHP 49, HDP 67 ve İP’ de 43 Milletvekili ile Mecliste temsil edilme hakkı kazanmışlar. Beş parti de gruplar halinde Meclis çalışmalarını sürdüreceklerdir. Yani, yeni sisteme göre Mecliste yasama faaliyetinde bulunacaklar. Bakalım bu yelpazede nasıl bir performans gösterecekler, ülke adına yapacakları çalışmaları vatandaşlar olarak bizlerde takip etmeye çalışacağız. Bundan sonra artık zaman hizmet zamanıdır. Seçim sayfası kapandı, çalışma ve hizmet sayfası açıldı, kimin ne kadar bu sayfada imzası olacak inşallah göreceğiz. Çünkü, bu çalışmalar gelecek seçiminde yatırımı olacak, bunu da unutmamak lazım. Bu arada, CHP’de Milletvekili seçimleri açısından parti içi bir hareketlenme oldu. Sayın Muharrem İnce, Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na rakipliğini alenen açıkladı ve çekilmesini söyledi. Sayın Kılıçtaroğlu bu teklifi reddetti, şimdi de olağanüstü kurultaya gitmek için üyeler imza toplamaya başlamışlar. Görünen o ki, Sayın Kılıçtaroğlu’nun suyu ısınıyor. Seçimde ayni âkıbete uğrayan İP’te ise, bir sükünet ve sessizlik hakim, bakalım bu ne zamana kadar devam edecek!

YERELDE DE  ERKEN  SEÇİM  SÖYLENTİSİ

Bu hengamede, yerelde de bir erken seçim yapılması için teklif ve öneriler serdedilmeye başlandı. Şimdi bunun zamanı değil ama dillendiriliyor. Bakalım önce yeni sistem bir harekete geçsin, Cumhurbaşkanı yeni Kabineyi kursun ve göreve başlasınlar. Bu sistem gerekli yeni oluşumunu tamamlasın ve devlet hizmetleri tıkır-tıkır işlemeye başlasın, ondan sonra sıra yerel seçimlere gelsin. Onunda icabına bakılır ve gereken ne ise yapılır. Bu konuda biz Sökeliler özellikle yerel seçimlerin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Söke’yi hergün biraz daha yaşanmaz hâle getiren bu idareden bir an önce kurtulmak lazım. Büyükşehir’den, küçük şehrine kadar gereken hizmeti alamayan Söke’nin artık önünün açılması gerekir. Şehirleşmeden, çağdaş yapılaşmaya, trafikten, temizliğe, cadde-sokak imar ve düzenlemesinden, otopark yokluğuna ve vatandaşa çarşı içi nefes alacak mekan eksikliğine kadar önemli konuda sıkıntılarımız var. Çünkü bu konularda vatandaşları rahatlatacak, ufkunu aydınlatacak, çalışkan, aktif ve becerikli idarecilere ihtiyaç var. Söke’nin en ciddi sorunu şu anda Söke Çayı, başlı-başına bir önem arz ediyor, mutlaka en yakın zamanda çözüme kavuşmalı. Nerde Büyükşehir? Böyle ciddi konularda Söke’ye ne zaman eğilecek? Evet, yerel seçimlerde gecikmeden yapılmalıdır. Herkese yöremiz ve ülkemiz için verimli ve çok çalışmalarla esenlikler diliyoruz. Hoşça kalınız efendim.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.