Son Dakika

• No Posts Found

ÇAĞBAYIR’A MEZUN OLDUĞU OKULU’NDAN BÜYÜK ONUR

İsmail ERAVCI

Gazeteniz Yeni Söke Yazarı ve Büyük Türkçe Sözlüğün yazarı Yaşar Çağbayır, geçtiğimiz Cuma günü Bursa Eğitim Fakültesi Mezuniyet törenine katıldı. Bursa Eğitim Fakültesinden 50 yıl önce mezun olan Yaşar Çağbayır’a Bilime ve Türk Diline yapmış olduğu katkılardan dolayı çini işleme özel yapılmış bir plaket verildi. Yaşar Çağbayır bu arada yeni öğretmen adaylarının mezuniyet töreninde öğrencilere yönelik bir konuşmada yaptı.

50 yıl önce mezun olduğu bir okuldan aldığı davet nedeniyle son derece memnun olduğunu söyleyen Yaşar Çağbayır “Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinin 2018 Mezuniyet törenine Dekan Prof. Dr. Muammer Demirel’in daveti üzerine aynı eğitim yuvasının temelini teşkil eden Bursa Eğitim Ensitüsünden mezuniyetimin 50. yılı dolayısıyla katıldığım törende duygusal anlar yaşadım. Başta Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay olmak üzere pek çok öğretim üyesi ile sohbet etmek fırsatı buldum. Çalışmalarımdan sitayişle bahsettiler. Özellikle Ötüken Türkçe Sözlük’ü ellerinden düşürmediklerini ifade ettiler. Kendilerinden hassaten eksiklik ve yanlışlıkları hususunda çekinmeden bildirimde bulunabileceklerini ifade ettim. Sözlüğün akademik ortamda yararlanılabilir bir eser olmasına sevindim. Emeğimin boşa gitmediğini görmüş oldum.

Ayrıca konuşmam sırasındaki olağanüstü ilgilerini gördüğüm yeni mezun genç öğretmenlere başarı ve iyi dileklerimi sunuyorum,

Ayrıca tören öncesi ve sonrası konaklama ve ulaşımda bizzat ilgilenen Araştırma Görevlisi Sabri Becerikli’ye, yanında hep bizimle olan ve yakın ilgilerini gördüğümüz araştırma görevlisi arkadaşları Sevda Gülşah Yıldırım ile Hatice Kübra Güler hanımefendilere de teşekkür ederim. Her şey gönüllerince olsun diyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.