Son Dakika

• No Posts Found

GÜZELÇAMLI İLE AĞAÇLI ARASINDA YOL ÇİLESİ

İsmail ERAVCI

Söke – Ağaçlı- Davutlar –  Güzelcamlı yolunun ihtiyaca cevap vermediğini söyleyen sürücüler, özellikle hafta sonları dönüş yolunun kabusa döndüğü belirtildi. Yolun Güzelçamlı ile Davutlar arasının ayrı bir dert, Davutlar ile Ağaçlı arasındaki bölümünün ayrı bir dert olduğu belirtildi. Yolun talebe cevap vermediğini dile getiren sürücüler yolun iyileştirilmesini istediler.

Yaz mevsimi ile birlikte özellikle hafta sonları yolun çileye döndüğünü söyleyen vatandaşlar “Hafta sonları sadece Söke’nin yanısıra bölgede yaşayanlar hafta sonu tatili için tercih ettikleri yerler Güzelçamlı Milli Parkı ve Davutlar sevgi plajı oluyor. Bu bölgeye hafta sonu binlerce kişi gidiyor. Bu insanlar günü birlik olduğu için sabah gidip akşam dönüyorlar. Trafik yoğunluğu çok artıyor. Gidiş çok fazla sıkıntı olmuyor ancak dönüş oldukça sıkıntılı oluyor. 20 km’lik olu ancak bir saatte gelebiliyoruz. Adım adım ilerliyoruz. Yaya hızında ancak gelebiliyoruz. Sevgi Plajı yolu ile Davutlar arasında trafik neredeyse tıkanma noktasına geliyor. Ağaçlı yolunda biraz rahatlar gibi oluyor ama Ağaçlı Mahallesine yaklaşık 2 km. kala yol yine tıkanıyor. Özellikle Ağaçlı Mahallesi içinde trafik alt üst oluyor. Bazen 7-8 dakika araçlar yerinden kıpırdamıyor.

Yolun mutlak şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Ağaçlı Mahallesi içinde trafiğin yoğunlaştığı dikkat çekiyor. Ağaçlı ile Söke arasında sorun yok. Çünkü Ağaçlı Mahallesi içinde trafik akışının durması Ağaçlı ile Söke arasındaki trafiğin rahatlamasını sağlıyor. Yolun genişletilerek bakımdan geçirilmesi trafik akışını rahatlatacaktır. Bir an önce yolda çalışma yapılmasını istiyoruz. 15 dakikalık yolu bir saatte ulaşmak istemiyoruz. Yola yapılacak masraf araçların 2 yılda yakacağı akaryakıt ile kendini amorti edecektir. Hemde sürücüler yolda çile çekmek zorunda kalmayacaklardır” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.