Son Dakika

• No Posts Found

SEVGİ PLAJINDA SIKINTI BÜYÜK

İsmail ERAVCI

Mangalcıların tercih ettiği piknik alanlarının başında gelen Davutlar Sevgi Plajında özellikle cumartesi ve Pazar günleri yaşanan su kesintileri mangalcılara zor anlar yaşatıyor. Özellikle tuvaletlerde yaşanan su kesintileri pikniğe gelen vatandaşları çileden çıkartıyor. Binlerce kişinin akın ettiği Sevgi Plajında su sıkıntısı nedeniyle tuvaletlerin kapatılması sürekli hale geldiği belirtildi.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Özellikle hafta sonları Sevgi plajına binlerce kişi akın ediyor. Sevgi plajını cazip kılan en önemli olayda mangala izin verilmesi. Bölgede başka mangal yapacak yer yok. Bundan dolayı zorunlu olarak sevgi plajını tercih ediyoruz. Burası sabahtan doluyor. Saat 10.00’da sevgi plajının otoparkı doluyor. Daha sonra gelenler araçlarını site içlerine park etmek durumunda kalıyor. Hafta sonları bu kadar yoğun olan bir piknik alanı. 2-3 bin kişiye hizmet veriyor. Sadece Söke’den değil, bölgenin her yerinden vatandaşlar piknik yapmak için akın akın Sevgi Plajına geliyor. Ama ne yazık ki  2-3 bin kişinin olduğu yerde tuvaletler su kesintisi nedeniyle çalışmıyor deniyor. Sevgi Plajına gelenler tuvalete alınmıyor. Vatandaş büyük sıkıntıya giriyor. Tatil adeta zehir oluyor. Burası sürekli böyle su kesintisi nedeniyle tuvalete insan alamıyoruz deniyor. Zor durumda kalan vatandaşlar çevredeki sitelerde tuvalet arayışına giriyor.

Buradan ASKİ yetkililerine çağrıda bulunuyoruz. Tuvaletlerin su sorununa çözüm bulun. Bu böyle olmaz. Sevgi plajı piknik alanında sular akıyor. Ancak tuvaletlerde sular akmıyor. Tuvaletlerde görevli olanlarda sular olmadığı için içeriye müşteri alamadıklarını dile getiriyorlar. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Acil olarak soruna çözüm bulunmasını istiyoruz. Binlerce kişinin geldiği sevgi plajında su sıkıntısına çare bulunmalıdır” dediler.

Buradaki görevliler ise bunun bir güne mahsus olmadığını ve yoğun su kullanımı nedeniyle kısıntı yaşandığını ve suyun yetmediğini söylemekle yetindiler. Sevgi Plajı Piknik alanı içindeki çeşmelere suyun gelmesine rağmen tuvaletlerde yaşanan sorunu ise kendilerine aşan bir durum olarak nitelendirdiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.