Son Dakika

• No Posts Found

KARİNA YOLUNUN GENİŞLETİLMESİ İSTENİYOR

İsmail ERAVCI 

Söke’nin denize açılan tek kapısı olan Karina Bölgesinde en kısıntılı durumlardan birinin yol sorunu olduğu belirtilirken, yolun oldukça dar ve keskin olduğunu dikkat çekildi. Özellikle tur otobüslerinin yolda büyük sıkıntı yaşadıkları belirtildi. Özellikle Tuzburgazı ile Karina arasındaki yolda bakım çalışmalarının yapılması bölgedeki turizm hareketliliğine büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

Doğanbey Mahalle Muhtarı Nihat Kaya, özellikle yaz aylarında bölgedeki trafik yoğunluğuna dikkat çekerek, yolun dar ve keskin virajlı olmasının tur otobüslerinin bölgeye daha sık gelmemelerini neden olduğunu söyledi. Yaz aylarında eski Doğanbey ve karinaya büyük ilginin olması nedeniyle yolun yetersiz kaldığını söyleyen Muhtar Nihat Kaya “Yolu bizler tanıdığımız için sıkıntı yaşamıyoruz. Nerede ne var biliyoruz. Ancak ilk defa gelenler için yol sıkıntılı oluyor. Yol kenarında uçurumlar oluşmuş durumda. Bu uçurumlar sürücüleri tedirgin ediyor. Bu uçurumların tıraşlanmasını gerekli. Ucurumlar traşlanırsa tur otobüsleri daha korkusuzca bölgeye gelebilirler. Bunun yanında yolun keskin virajlı ve dar olması nedeniyle araçlar yavaş gitmek durumunda. Yolda çok zaman kaybedildiği için günübirlik tur otobüsleri bölgeye gelmek istemiyorlar. Yolun genişletilmesi ve virajların kaldırılması ile birlikte 45 dakika süren bir yol 15 dakikaya düşecektir. Bu geliş gidiş 1 saat anlamına geliyor. İnsanlar bir saatini yolda harcayacaklarına burada gezerek harcayabilirler. Yolun bir an önce bakımdan geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Bölgenin Milli Parklar sınırları içinde bulunması nedeniyle yolun açılmasında değişik kurumlarla koordinasyonunun sağlanması gerektiğini söyleyen Nihat Kaya “Burada insanlar yaşıyor ve bu insanların yaşamlarını bir sürdürmek için gelirleri olmalıdır. Bölgeye gelen turist sayısı artarsa vatandaşında geliri artacaktır. Bunun içinde en önemli unsur yol. Bölgenin önemli sorunlarının başında  yol geliyor. Yolun yapılmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Anıtlar kurulu ve Karayollarının koordineli olarak yolu bakımdan geçirmeleri en büyük isteğimiz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.