Son Dakika

• No Posts Found

BAŞKAN ÖZTÜRK, ‘SÖKE’NİN MAKUS TALİHİNİ YENECEĞİZ’

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Veysel Öztürk, gündeme dair değerlendirmeler yapmak üzere basın toplantısı düzenledi. Öztürk toplantıda, seçim sonrası süreç, yerel seçim çalışmaları ve AK Parti ile yapılan ittifak konuları hakkında açıklamalarda bulundu.

24 Haziran akşamı itibarı ile seçim sonuçlarında yerelde arzu ettikleri hedeflere ulaşamadıklarını dile getiren MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, “Fakat kendi iç değerlendirmemizi yaptığımızda bizim plan ve programları yapma ve uygulama anlamında hedeflerin haricinde aksaklık veya uygulama anlamında herhangi bir eksiklik seçim süreci boyunca hiç yaşanmadı. Bilakis bizler hedeflenilenin çok daha üstüne çıkarak daha fazla performans sarf etme şansı yakaladık. Fakat Türkiye açısından şöyle bir değerlendirme yaptığımızda yaklaşık olarak kıyı boyundaki 10 ili inceledik. Bizler ülke çapında oy oranımızı yükseltirken, söz konusu bu 10 ilde düşüş yaşandı. Bu 10 ildeki tüm il ve ilçe teşkilatları kendi programları çerçevesinde çalışmalarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştılar. Bizler Söke ilçe teşkilatı olarak kendi üzerimize düşen vazifeyi tam anlamıyla yerine getirirken sahil bandındaki seçmen kitlesinin yorumu ve sosyolojik durumu fark ettiğinden dolayı, arzu ettiğimiz hedeflere ulaşamadık. Bizler çıktığımız her seçimden sonuç ne olursa olsun, bir adım ilerde bu işlere başlarken, öncelikle Söke için neler yapabiliriz diye konuşmuştuk. Bulunduğumuz kentin güzelleşmesi ve daha ileriye gidebilmesi için seçim değerlendirmeleri yaparak yarınlarda neler yapabileceğimizi belirledik” ifadelerini kullandı.

Seçimlerin üzerinden 17 gün geçtiğini dile getiren İlçe Başkanı Öztürk. “Kamuoyu ile iç değerlendirmelerimizi paylaşmak istedik. Seçim sonrası görevimize tüm hızıyla devam ediyoruz. Söke’de 49  mahallemiz var. Hiç ulaşmadığımız yere bu kez iki kere ulaştık. Şehir içinde dükkan bazında baktığımızda girmediğimiz kapı çok nadir. Bunun haricinde İyi Parti’ye baktığımızda yada diğer partilere Söke’nin yarısını bile dolaşmadılar. Elinden gelenin fazlasını bile yapan bir yönetimin istifayı hak etmediğini düşünüyorum.  Bizler çalışma ve program açısından hiç bir eksiklik göstermediğimiz kanaatindeyiz. Düşüş sadece Aydın veya Söke’ye özgü bir durum değil, sahil kesimindeki oy düşüşleri , bu kesimdeki  vatandaşlar daha farklı bakış açısına sahip olabilir, kendilerine özgü fikirleri doğrultusunda olayları farklı bir cepheden değerlendiriyor olabilirler. Demek ki bu bölgedeki seçmenimizin sosyolojik yapısını tekrardan gözden geçirmemiz gerekiyor. MHP’nin Aydın’ın 17 ilçesinde de 4-5 puanlık düşüş söz konusu. Biz Söke’de ciddi bir düşüş yaşarken Buharkent’te veya Nazilli’de yükselme yaşanmadı. Analizlerimizi tekrar gözden geçireceğiz” diye konuştu.

‘Yerel yönetimlere talibiz’

9 ay sonra yapılacak yerel seçimler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Öztürk, “ Yerel seçimler  Türkiye açısından siyasi partilerin politikaları ile münhasır değerlendirilirken yerel seçimlerde daha çok biz yerel konularda vatandaşların taleplerini, bunun yanında yerel problemlerin neler olduğu ile ilgili tüm hususların çözülmesi konusunda daha rahat iletişime geçebileceğimize inanıyoruz. Bu sebeple gelinen noktada her ne kadar bir başarısızlık da olsa bunun seçmenin genel değerlendirme tercihinden dolayı olduğunu düşünüyoruz. Eksiklerimiz tespit edilip önümüzdeki yerel seçimlerde bu eksikliklerin giderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umuyorum ki  geçirdiğimiz genel seçimden yerel seçimlere kadar ‘sıfır hata’ prensibi ile çalışıp Söke’nin makus talihini yeneceğimize inanıyorum. Arzu ettiğimiz yerel yönetimlerde hizmet şansını yakalarız diye ümit ediyoruz” dedi.

İttifak hakkında konuştu

Başkan Öztürk “Genel seçimlerde AK Parti ile yaptığımız ittifakı yerel seçimlerde de devam edip etmeyeceği konusu benim yetki sınırlarımın dışında olan bir konudur. Bu konu Sayın Devlet Bahçeli ve kurmayları ile birlikte değerlendirmeye alınacaktır. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Deniz Depboylu ile görüştüğümüzde ise bu konu ile ilgili bir gündemin olmadığı yönünde beyanatlar aldık. Bizler çalışmalarımızı yaparken ittifaklara bel bağlayarak yapmamalıyız, tabi ki ittifak sürerse ona göre çalışmalarımızı şekillendiririz. Siyasi partiler birbirinden bağımsız bir şekilde yerel yönetimlere her zaman talip olurlar. Genel seçimler hiç bir zaman yerel seçimlere referans olmamıştır. Bunu daha önceki yaşadığımız seçimlerde çok kez tecrübe ettik” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.