Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

İsmail Eravcı

3 yıldır sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan ancak her defasında hüsrana uğrayan Sökespor’da 2018-2019 futbol sezonu öncesinde dün Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu amaçlarının Sökespor’u üçüncü lige çıkarmak olduğunu söyledi.

Toplantıya Söke Garnizon Komutan Yardımcısı Albay Hasan İhsan Kızgınçelik, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurgan, Söke Belediyespor komisyonu üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Toplantının başında Sökespor’un son 3 yılda yaşadıklarına kendisinin de tanıklık ettiğini dile getiren Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, “Her yıl şampiyonluğa oynayan bir Sökespor. Ancak maalesef bugüne kadar 3. profesyonel lige çıkma şansını elde edemedi. Şüphesiz spor kulüpleri bulundukları şehirlerin marka değerleridir. Bu anlamda baktığımızda Sökespor futbol adına Sökemizin önemli bir değeri, önemli bir markası. Bu markanın daha yükseklere çıkması şehrimizi de Sökemizi de bir segment yukarıya taşıyacak bir durumdur. Sadece futbol değil basketbolda Söke Basketbol Kulübü, voleybolda Söke Voleybol Kulübü, bireysel sporlar, satranç gibi tüm sporlar hem bedensel hem de zihinsel insanlara kattıkları kadar şehre de önemli katkıları olduğu yadsınamaz bir gerçek. Geçtiğimiz hafta Sökesporla ilgili hem yönetimin hem Söke Belediyesi’nin ve belediye meclis üyelerimizin katıldığı daha kapsamlı bir toplantı yapmıştık. ‘Ne yapabiliriz? Sökespor’u Türkiye 3. ligine nasıl çıkarabiliriz?’ diye bir fikir jimnastiği yapmıştık. Bugün ise sivil toplu kuruluşlarının başkanları, Söke Belediyesi temsilcisi, Sökespor yöneticileri, belediye meclisinin spor komisyonu ve devlet kurumları olarak kaymakamlık, ricamızı kırmayan garnizon komutanı, emniyet müdürü, jandarma komutanımız bir aradayız. Sökespor bizim çok önemli bir değerimiz. Kişilerden bağımsız olarak bir kurumsal kimliğe sahip ve bizler kurumsal kimliğin yanındayız. Bu sene Sökespor’un Türkiye profesyonel ligine çıkabilmesi adına imkanı olan tüm vatandaşlarımızın, iş adamlarımızın, esnaflarımızın maddi destekte bulunmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple herkese çağrı yapıyoruz”dedi.

Sökespor’un bu ay sonunda sezonu açacağını söyleyen Sökespor Başkanı, geçen yılki takımdan 9 futbolcu ile anlaştıklarını, bunun yanında takviye transferler yaptıklarını belirtti. İstanbul’da 10 bin adet taraftar kart bastırdıklarını ve bu kartları satmak istediklerini söyleyen Sökespor Başkanı, ay sonuna kadar 400 bin TL. bulmaları gerektiğini söyledi. 2 yılda cebinden 6 milyon TL. harcadığını söyleyerek, bu sene bütçelerinin 2,5 milyon TL olarak planladıklarını söyledi. Bunun 1 milyon TL.lik bölümünü cebinden karşılayacağını, geri kalanını destek beklediklerini söylediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.