Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NEYİ BEKLİYOR

İsmail ERAVCI 

Aydın Büyükşehir Belediyesi üst düzey yetkilileri geçtiğimiz günlerde arka arkaya yaptıkları açıklamalarla Güllübahçe Boynak bölgesinden Söke’ye gelecek olan suyun kısa sürede çeşmelerden akacağı müjdesini veriyorlardı. Bu açıklamalardan biri Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk tarafından Ramazan Bayramından yaklaşık 10 gün önce Gazeteniz Yeni Söke’ye yapıldı.

Erdoğan Öztürk Gazeteniz Yeni Söke’ye Ramazan Bayramı öncesinde yaptığı açıklamada, Boynak suyunun bayram hediyesi olarak çeşmelerden akacağı müjdesini vermişti. Gazeteniz Yeni Söke Erdoğan Öztürk’ün bu açıklamalarını sizlere duyurmuştu. Ancak boynak suyu Ramazan Bayramı öncesinde çeşmelerden akmadı. Ramazan Bayramı sonrasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sökeli muhtarları ağırladı. Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı Özlem Çerçioğlu’nun huzurunda konuyu gündeme getirdiğini belirterek, kendisine bir patlağın meydana geldiği bilgisi verildiğini ve bir hafta içinde suyun çeşmelerden akacağı müjdesi verildiğini söylemişti.

5 yıldır yapım çalışmaları süren ve ilk ihaleye 11 milyon TL bir rakamla çıkan Boynak suyu aradan geçen bunca zamandır bir türlü Söke’nin çeşmelerinden akamadı. Sökeliler çeşme suyuna hasret kalırken, ya su bayilerinden yada çevredeki kaynak sularından içme suyu ihtiyaçlarını karşılama yoluna gidiyorlar. Yaz gelince sıkıntı daha da artıyor. Çevredeki kaynak suları kesilince kaynak arayışlarına giriyorlar.

Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı, vatandaşın alım gücünün hergün azaldığını belirterek “Özellikle ekonomik gücü zayıf olan aileler için sürekli damacana suyu almak sıkıntı oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüğümüzde 1 hafta içinde çeşmelerden boynak suyunun akacağı müjdesini  vermişti. Ancak bugüne kadar bir türlü boynak suyu çeşmelerden akmadı. Arıza nedeniyle gecikti şeklinde bilgiler alıyoruz. Ancak arızanın bu kadar uzun süre giderilememesi doğrusu Boynak suyu bekleyen bizleri endişelendiriyor. Biz kez daha söylüyorum şu anda Söke’ye yapılacak en büyük hizmet sudur. Su hayattır. Damacana kalitesindeki boynak suyunun bir an önce çeşmelerimizden akmasını istiyoruz. Vatandaşın da gündeminde Boynak suyu var. Mahalle sakinleri bana “Muhtar hani Özlem Çerçioğlu ile görüşmüştün, suyun bir hafta içinde çeşmelerden akacağını söylemiştin” diye serzenişlerde bulunuyorlar. Söke halkı olarak boynak suyunun çeşmelerimizden akmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Hele şu sıcak yaz günlerinde çeşmelerden akacak boynak suyu insanları çok daha fazla memnun edecek. Sökelilerin büyük bölümü hem bölgede kaynak suyu aramaktan kurtulacak hem de ekonomik olarak biraz rahatlayacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir türlü yapılamayan arızanın da yapılmasını istiyoruz” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.