Son Dakika

• No Posts Found

BU KADARINA DA PES

İsmail ERAVCI 

Son zamanlarda Söke’de kuralsız otoparklar nedeniyle vatandaşları pes dedirtecek durumlar yaşanıyor. Sürücüler artık araçlarını park ederken kaldırımın bir bölümünü değil de, tamamını işgal etmeye başladılar. Pazar günü bunlardan biri Albayrak Caddesinde yaşandı.

Gazeteniz Yeni Söke ihbar hattına gelen bilgide Albayrak Caddesinde araçların kaldırımlara otopark olarak kullanıldığı belirtildi. Konuyla ilgiyi şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Albayrak Caddesi’nde araçlar kaldırım kenarına park etmekten vazgeçtiler, artık kaldırımlara park etmeye başladılar. Büyükşehir Belediyesi Albayrak Caddesi’nde bir düzenleme yaptı. Araç parklarının önüne geçmek için kaldırımlar genişletildi. Bu arada kaldırım yüksekliği düşürülerek standartlara uygun hale getirildi.

Ama sürücüler kaldırımlar genişleyince artık araçlarını tamamen kaldırımların üzerine çıkararak park etmeye başladılar. Geçtiğimiz Pazar günü araçlar kaldırımları işgal ederken bu duruma sessiz kalındığı belirtildi. Araç çıkmış kaldırımın üstüne park edilmiş. Araçlar için en güvenli otopark yerleri kaldırımlar olmuş durumda. Araçların kaldırım işgalleri her geçen gün artıyor. Bu işgale ses çıkaran yok. Kaldırım işgalleri Söke Belediyesinin sorumluluğundadır. Bir esnaf kaldırıma mal çıkardığında ilk müdahale edecek olan Söke Belediye zabıtasıdır. Araçlar kaldırımı işgal ettiğinde sorumlu kim merak ediyoruz. Kaldırım işgallerine ses çıkarılmıyor. Böyle bir şehir olmaz. Kuralların çiğnendiği bir ilçe oldu Söke”dediler.

Söke’nin merkez nüfusunun 100 bine yaklaştığını söyleyen vatandaşlar “Araç sayısında da nüfusa göre oranlandığında Söke en üstlerde. 47 binin üzerinde Söke’de araç var. Ancak Söke’de tek bir otopark yok. İlçede tam bir trafik karmaşası yaşanıyor. Çözüm bulunmuyor. Kaldırımlar yayalara değil, araçlara tahsis etmiş durumda. Sürücüler kendilerine göre en güvenli park yeri olarak  kaldırımlara seçmiş durumdalar. Buna da kimse ses çıkarmıyor” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.