Son Dakika

• No Posts Found

PAZARCI ESNAFININ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI HAZIR

İsmail Eravcı

Söke Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Mustafa Ümit Çoşkun 2019 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde, pazarcı esnafı olarak kendi adaylarını destekleyeceklerini söyledi. Şu anda CHP’den ve AK Parti’den iki belediye başkan adaylarının bulunduğunu söyleyen Ümit Çoşkun hangi parti kendi adaylarına aday gösterirse onu destekleyeceklerini söyledi.

Ümit Çoşkun bugüne kadar Söke’yi yöneten belediye başkanlarının pazarcı esnafının sorunlarına duyarsız kaldığını belirterek “Şu ana kadar pazarcı esnafı içinden iki arkadaşımız belediye başkanlığı için aday olacaklarını açıkladılar. Bu arkadaşların isimlerinin şimdiden kamuoyuna açıklanmasını istemiyoruz. Henüz daha bu konu erken. Bu iki arkadaşımızdan biri AK Parti’den aday adayı olacak. Diğeri ise CHP’den aday adayı olacak. Diğer partilerle ilgili henüz daha pazarcı esnafından talep gelmedi. Pazarcı esnafı olarak aldığımız karar şu. Hangi parti bizim adayımızı aday olarak gösterirse pazarcılar olarak biz onu blok olarak destekleyeceğiz. Bugün Söke Çarşamba pazarında 800 pazarcı var. Bu 800 pazarcı aileleri ile birlikte düşündüğümüzde en az 3 bin oy demektir. Geçen seçimlerde mevcut belediye başkanı en yakın rakibini 1500 oy fark atarak seçimi kazandı. Pazarcı esnafı olarak 500 oy fire versek bile geriye 2500 oy kalıyor. 2500 oyda belediye başkanlığını kazanmada önemli bir artıdır. İnşallah siyesi partilerin önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde bu artı gücü dikkate alarak belediye başkan adaylarını belirlerler. Bir kez daha söylüyorum. Bizim için siyasi görüş ikinci planda geliyor. Pazarcı esnafı olarak kendi adayımızı destekleyeceğiz” dedi.

Bugüne kadar seçilen Belediye başkanlarının pazarcıların sorunlarını çözmede duyarsız kaldıklarını dile getiren Ümit Coşkun “Bize başka çare bırakmadılar. Örneğin Söke Çarşamba Pazar yerinde bloklar arasında açıklıklar var. Buraların kapatılması konusunda sürekli olarak Belediye yetkililerine talepte bulunuyoruz ama bir türlü kapatılmadı. Yazın sıcaktan, kişin yağmurdan büyük sıkıntı yaşıyoruz. Kapatılacak olan yer 2 ile 25 metre genişliğinde bir yer. Ama bir türlü kapatılmadı. Sürekli olarak bugünden yarına erteleniyor. Pazarcı esnafı olarak Söke Belediyesinin önemli gelir kaynaklarından biriyiz ama sorunlarımıza sahip çıkılmıyor.

Söke Çarşamba pazarı Çarşamba günleri haricinde otopark olarak kullanılıyor. Söke Belediyesinden Salı günleri Çarşamba Pazar yerine araç otoparkı yapılmaması konusunda talepte bulunduk. Talebimiz geri çevrildi. Salı günleri Söke Çarşamba Pazarında satılacak mallarımızı yerleştiriyoruz. Araçlar park edince mallarımızı koyamıyoruz. Böyle bir isteğimiz bile Söke Belediyesi tarafından kabul görmüyor. Pazarcı esnafı ilçede ticari faaliyetlerin önemli ayaklarından biridir. Bu seçimlerde bunun farkında olarak hareket edeceğiz. Pazarcı esnafından bir Belediye başkanımız olsun istiyoruz” dedi. İsimleri şimdiden kamuoyuna deklare etmenin adaylarına faydadan çok zarar getireceğini belirterek, ekim, kasım aylarında isimleri açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.