Son Dakika

• No Posts Found

UYUŞTURUCU TACİRLERİ LÜKS ARAÇLA YAKALANDI

İsmail ERAVCI

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlarını hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ilçede uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonda iki kişinin yakalandığı belirtildi.

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü  tarafından uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönelik başlatılan proje kapsamımda hedef şahıslar D. G ve E. Y isimli şahısların takibi sonucu şüphelilerin siyah renkli lüks araçla birlikte yakalandıkları belirtildi.

Araç ve şahıslar KOM grup amirliğine getirilerek dedektör köpekle yapılan aramada araç teybi içerisine zulalanmış vaziyette 327 gr metamfetamin ve 28 gr skank uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Ayrıca şüphelilerin evlerinde yapılan aramada çok sayıda silah ve uyuşturucu satışında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir.

Binlerce kişiyi zehirleyebilecek büyük miktar uyuşturucuyu piyasaya sürülemeden yakalayan emniyet personelini kutlayan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu,  uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız ve tavizsiz olarak süreceğinden hiç kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

Söke Kaymakamlığından ayrıca konuyla ilgili yapılan açıklamada “İlçemizde Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığı tespit edilen şahıslardan D.G. ve E.Y. isimli şahıslarla ilgili olarak şahısların ilçemize yüklü miktarda uyuşturucu nakli yaptıkları ve bu uyuşturucu maddeleri pazarladıkları şeklinde alınan istihbari bilgiler kapsamında haklarında Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan soruşturma başlatılmış ve şüpheliler teknik ve fiziki takibe alınmıştır.

Yapılan takip sonucu şüpheliler 21.07.2018 günü İstanbul iline giderek burada uyuşturucu madde temin ederek ilçemize getirecekleri tespit edilmiş, şahısların gitmiş oldukları araç takibe alınmıştır. 22/07/2018 günü şüpheliler İstanbul ilinden dönüşleri tespit edilerek şüpheliler takibe başlanmış, saat: 09.30 da ilçemize giriş uygulama noktasında kullandıkları BMW marka araçla birlikte yakalanmışlardır.

Araçta yapılan aramada Narkotik Dedektör Köpeği (AŞİL) aracın bagajında bulunan oto teybine tepki göstermiş, teyip söküldüğünde içerisine zulalanmış vaziyette;  327,15 Gram Metamfetamin (Kristal) uyuşturucu maddesi, 25,84 Gram Skank uyuşturucu maddesi ele geçirilmiştir.

Şüpheliler D.G. ve E.Y nin ikametlerinde yapılan aramada; 4 Adet tabanca ve bu tabancalara ait 8 adet dolu fişek, 2 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 6 adet dolu kartuş S 1 adet tek kırma Av tüfeği, 133 gram uyuşturucu maddeye karıştırdıkları değerlendirilen beyaz renkli madde ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değeri 100.000(Yüz Bin TL) civarında olup, bir seferde tahminen 1200 kişinin kullanacağı miktar olduğu değerlendirilmektedir. D.G. ve E.Y. isimli şahıslar 23/07/2018 günü adli makamlara sevk edilmişler, şüphelilerin uyuşturucu nakli yaptıkları siyah renkli BMW marka araca el konulmuştur. Söke İlçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği olarak gençlerin uyuşturucu batağına sürüklenmesini önlemek amacıyla Uyuşturucuyla etkin ve kararlı Mücadelemiz devam edecektir” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.