Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR SOKAK İSİMLERİNİ YENİLEMEYE BAŞLADI

İsmail ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Söke’deki sokak isimlerini yenilemeye başladığı belirtilerek, bu çalışmaların ilçe merkezinde yaklaşık 10 gün daha süreceği bilgisi verildi. Sokak isimlerinin yenilenmesinden son derece memnun olduklarını söyleyen Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, çalışmaların tamamlanmasından sonra ilçede adres bulmanın kolay olacağını söyledi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük konuyla ilgili açıklama yaparak “Geçtiğimiz yıl Aydın Büyükşehir Belediyesi Muhtarların katılımıyla bir çalıştay düzenledi. Bu çalıştaya bende katılmıştım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bizde Söke’nin sorunlarını anlatmıştık. Anlattığımız sorunların başında sokak isimlerinin belli olmadığını ve bu yüzden adres bulmanın zor olduğunu belirtmiştik. Büyükşehir Belediye Başkanımızda adres yenileme işini ihaleye çıkaracaklarını ve en kısa sürede sorunu çözeceklerini söylemişti.

Sokak isimlerinin yenilenmesini sabırsızlıkla bekliyorduk. Nihayet sokak isimleri yenilenmeye başlandı. Söke’deki numaratajlar yenileniyor. Çalışmanın ilçenin tamamında yapılacağı bilgisi verildi. Söke merkezdeki numarataj yenileme çalışmalarının 15 gün içinde tamamlanacağı bilgisi verildi. Daha sonra merkez dışındaki mahallelerde çalışmalar devam edecek” dedi.

Numarataj yenileme çalışmasının Söke için önemli bir hizmet olduğunu söyleyen Hüseyin Yörük “Bir şehirde önemli olan gitmek istediğin yere kolaylıkla ulaşmandır. Söke’de sokak isimlerinin silinmesi ve yıpranması nedeniyle Sökeliler adres bulmakta zorlanıyordu. Bir sokağa giriyorsunuz ama hangi sokak olduğunu bilmiyorsunuz. Sokağı aşağıya yukarıya dolaşıyorsunuz ama isim yok. Vatandaş bu durumda muhtara geliyordu. Muhtarlıklar adres danışma bürolarına dönmüştü. Bundan dolayı numaratajların yenilenmesi önemliydi. Söke’de çalışmalar tamamlandıktan sonra sorun kalmayacak. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.