Son Dakika

• No Posts Found

VEKİL YAVUZ’DAN YENİ SÖKE GAZETESİ ZİYARETİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Muzaffer Yavaşoğlu 

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz memleketi Söke’nin köklü gazetelerinden Yeni Söke’yi ziyaret ederek seçim sonrası gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu. Milletvekili Yavuz, gazetemize verdiği demeçte seçim sonrası Ankara’da yaşananlar, Aydınlı Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, AK Partili 4 vekile verilen komisyon görevleri, 2019 Yerel Seçimleri, Söke’nin sorunları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ziyarette Milletvekili Metin Yavuz’a, Söke AK Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, AK Parti Söke Belediye Meclis Üyesi Ayla Karakoç Kuru, Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş ile parti yönetimi ve üyeleri eşlik etti. Yeni Söke Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hasan Hüseyin Yavaşoğlu, Yeni Söke Gazetesi Bürosu’nda ziyaretçilerini ağırladı. Ziyarette soruları yanıtlayan Sökeli Milletvekili Yavuz, seçim sonrası Ankara’da yaşananları özetlediği konuşmasının ilk bölümünde şunları söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizi şereflendirerek Aydın’a bir bakanlık verdi. Bilindiği gibi Aydın’a daha önce Turizm Bakanımız ve eski valimiz Atilla Koç’un kızı Zehra Koç Hanıma bakanlık verildi. Biz bir bakanlık beklerken içinde iki bakanlığı bulunduran bir durum ile sevinç yaşadık. Zehra bakanımızın işi zor gibi görünse de bunu yapabilecek kabiliyette bir insan olduğunu, ikili ilişkilerimizde gördük. Bana da Aydın’ı bütünüyle ilgilendiren bir komisyonda görev verdiler. Bayındırlık İmar Ulaşım ve Turizm Komisyonu’nda Başkan Vekili olarak görev aldım.

“Yerel seçim konusunda tecrübeli ve güçlü bir ekibiz”

Konuşmasının devamında 2019’da yapılacak yerel seçimlere de değinen Yavuz, “İnşallah biz de yaşananların karşılığında 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde, Büyükşehir başta olmak üzere 17 ilçemizde başarılarımızı taçlandırmak istiyoruz. Gerçekten Aydın hak ettiği tüm yatırımları, en iyi hizmetleri alsın istiyoruz. Çünkü bu şehir bunu çok fazlasıyla hak ediyor. Bilindiği gibi yerel seçimler her zaman genel seçimlerden farklı olmuştur. Yerel seçimler zorluk açısından daha detaylı şekilde ele alınması gereken seçimlerdir.

“AK Parti Aydın vekillerimizle görev paylaşımı yaptık”

Vekil Yavuz, “Aydın’da vekil arkadaşlarımızla kendi aramızda görev paylaşımı yapmış durumdayız. Bu şekilde çalışarak işimizi daha kolay ve hızlı çözümlerle yapmak amacındayız. Söke, Kuşadası, Didim ve Germencik ile ilgili konularda hep beraber karar veriyoruz. Ancak bu bölgedeki süzgeç görevi de şahsıma verilmiş durumda. Söke çayı ile ilgili yaşanan büyük problem Söke’mizin kanayan yarası. Bunun dışında Karacasu’daki Afrodisias Antik Kenti gibi, Söke’deki Priene Antik Kenti’ni ön plana çıkarmalıyız. Bunun dışında Mimarlık Fakültesi ile ilgili çalışmalar yapacağız. İnşallah ilçemizde üniversite ile ilgili olan adımları da atacağız.Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan sorunlara el atacağız. Ticaret Odası’nın yeni bina ihtiyacını çözmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kulandı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.