Son Dakika

• No Posts Found

GARNİZON KAVŞAĞININ ŞEKLİ ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

İsmail ERAVCI

Özellikle sanayi esnafının açılması konusunda büyük caba harcadığı sanayi kavşağının şekli ortaya çıkmaya başladı. Gerek Yenidoğan, gerekse Muradiye kavşağına göre daha fonksiyonlu olan Garnizon kavşağında giriş ve çıkışların daha emniyetli olacağı belirtildi.

Garnizon Kavşağındaki çalışmalar nedeniyle Söke -Milas çevre yolunda sanayi sitesi ile Yeşilköşk arasında kalan bölümde ulaşım tek şeritten verilmeye başlandı. Kavşak çalışması nedeniyle Milas istikametine gidiş tek şeritten veriliyor. Tek şerit olması nedeniyle çevre yolunun bu bölümünde trafik yoğunluğu artarken, cumartesi ve Pazar günleri araç kuyruklarının uzadığı bilgisi verildi. Özellikle akşamüzeri dönüş saatlerinden araç kuyruklarının km.’lerce uzadığı bilgisi verildi. Kavşaktaki çalışmaların kısa süre içinde bitirilmesinin amaçlandığı belirtilerek, bu hafta sonuna doğru kavşağın kısmen de olsa trafik akışına açılacağı bilgisi verildi. İlgililer Garnizon kavşağının özel bir proje olduğunu söylediler.

Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, Söke Milas Çevre yolunun yerleşim yeri içinden geçtiğini belirterek “Aslında çevre yollarının yapılmasındaki amaç yerleşim yerlerinin çevresinden dolaşmasıdır. Ama Söke Milas Çevre yolu şehrin içinden geçiyor. Çevre yolunun altı ve üstü yerleşim yeri. Bundan dolayı Söke Milas Çevre yolu farklı bir konumda. Karayolları Söke Milas Çevre yolunda bir tanım düzenlemelere gitti. Bu düzenlemeler yapılırken çevre yolu çevresinde yaşayanların ihtiyaçları dikkate alınmadı. Burada sadece sorumlu Karayolları değil, belediyede sorumlu. Belediye imar planlarında çevre yoluna bağlanacak yan yolları yapmadığı için sorumlu.

Karayolları çevre yolu üzerinde düzenleme yapmaya başlamasıyla zaten daha önceden var olan sorunlar daha da arttı. Söke sanayisi ikiye bölündü. Alt sanayi sitesinden üst sanayi sitesine yada üst sanayi sitesinden alt sanayi sitesine geçişlerde sıkıntılar meydana geldi. Aynı şekilde şehiriçi ve Yenidoğan toplu taşıma araçlarının güzergahlarında sıkıntılar meydana geldi.

Biz de mutlaka Söke Sanayi sitesine giriş çıkış için kavşağın zorunlu olduğunu gündeme getirdik. Başta AK Parti önceki dönem milletvekili Mehmet Erdem ve şu anda da milletvekilliği görevini sürdüren Mustafa Savaş’a durumu anlattık. Onlar geldiler yerinde incelemeler yaptı, karayolları teknik elamanları çalışma yaptı ve sonunda Garnizon Komutanlığı ile Sanayi sitesi arasında kalan çevre yolu üzerine kavşak karar verildi. Uzun bir süreç oldu. Ama bu uzun süreç sonunda kavşak ihtiyacını yetkililerde anladı” dedi.

Refik Karataş kavşağın açılmasının aslında geç kaldığını belirterek “Biz bu çalışmanın kışın yapılmasını istemiştik. Çünkü kışın çevre yolunda trafik yoğunluğu az oluyor. Yazın ise turizm sezonuyla birlikte yoldaki trafik yoğunluğu 3-4 kat artıyor. Eğer kavşak kışın yapılmış olsaydı çevre yolundaki bu sıkıntılar yaşanmayacaktı. Yaşansa bile bu kadar olmayacaktı. Ama yine de çok memnunuz. Kavşağın hizmete girmesiyle tüm bu çektiğimiz zorluklar sona ermiş olacak. Kavşağın açılmasında verdikleri destek nedeniyle AK Parti Aydın Milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Kavşak hizmete girdikten sonra ne kadar gerekli olduğu bir kez daha ortaya çıkacak” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.